Dokument „Wojna po rosyjsku” na antenie FOKUS TV (zdjęcie)

W najbliższą niedzielę, 5 października 2014 roku, o godzinie 20:50 na antenie FOKUS TV zostanie wyemitowany dokument Olgi Konskiej i Andrieja Niekrasowa „Wojna po rosyjsku”, ukazujący kulisy konfliktu zbrojnego w Osetii Południowej.

„Wojna po rosyjsku” to niezwykły reportaż o wojnie w Osetii Południowej z 2008 roku, prowadzonej między wojskami gruzińskimi a połączonymi siłami rosyjskimi i separatystycznej Osetii. Autorzy dokumentu – Olga Konska i Andriej Niekrasow – odsłaniają kulisy i historyczny kontekst tego głośnego konfliktu, ale też pokazują, jak kształtuje się „fakty” pokazywane w telewizyjnych serwisach informacyjnych i na pierwszych stronach gazet. Wydarzenia obserwowali oni na żywo i z obu stron frontu jednocześnie, dzięki czemu mogą odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań: jak wygląda manipulacja obrazem wojny w dzisiejszych mediach? Jakie świadomie wykorzystywane sztuczki i zwykłe pomyłki zniekształcają prawdziwe informacje, kształtując poglądy opinii publicznej?

fokustvwojnaporosyjsku

„Rosja od środka” to jesienna nowość w ramówce stacji FOKUS TV. 5 zróżnicowanych pod względem tematu dokumentów pozwoli spojrzeć na dzisiejszą Federację Rosyjską od środka, lepiej zrozumieć jej mieszkańców, wyjść poza obiegowe prawdy i polityczne uproszczenia.

Cykl „Rosja od środka” emitowany jest od 28 września do 26 października, w każdą niedzielę o godzinie 20:50.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *