W najbliższą niedzielę, 5 października 2014 roku, o godzinie 20:50 na antenie FOKUS TV zostanie wyemitowany dokument Olgi Konskiej i Andrieja Niekrasowa “Wojna po rosyjsku”, ukazujący kulisy konfliktu zbrojnego w Osetii Południowej.

“Wojna po rosyjsku” to niezwykły reportaż o wojnie w Osetii Południowej z 2008 roku, prowadzonej między wojskami gruzińskimi a połączonymi siłami rosyjskimi i separatystycznej Osetii. Autorzy dokumentu – Olga Konska i Andriej Niekrasow – odsłaniają kulisy i historyczny kontekst tego głośnego konfliktu, ale też pokazują, jak kształtuje się “fakty” pokazywane w telewizyjnych serwisach informacyjnych i na pierwszych stronach gazet. Wydarzenia obserwowali oni na żywo i z obu stron frontu jednocześnie, dzięki czemu mogą odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań: jak wygląda manipulacja obrazem wojny w dzisiejszych mediach? Jakie świadomie wykorzystywane sztuczki i zwykłe pomyłki zniekształcają prawdziwe informacje, kształtując poglądy opinii publicznej?

fokustvwojnaporosyjsku

“Rosja od środka” to jesienna nowość w ramówce stacji FOKUS TV. 5 zróżnicowanych pod względem tematu dokumentów pozwoli spojrzeć na dzisiejszą Federację Rosyjską od środka, lepiej zrozumieć jej mieszkańców, wyjść poza obiegowe prawdy i polityczne uproszczenia.

Cykl “Rosja od środka” emitowany jest od 28 września do 26 października, w każdą niedzielę o godzinie 20:50.

Źródło: TV Spektrum

Share and Enjoy !

0Shares
0 0