Dokument „Wyspa piratów” w Czwórce i Szóstce (zdjęcia)

26 kwietnia 2014 roku na antenie Czwórki (TV4) będzie miała miejsce premiera amerykańskiego filmu dokumentalnego – „Wyspa piratów”. Pięć dni później, 1 maja br., film zadebiutuje również na antenie Szóstki (TV6).

Wyspa piratów była przystanią morskich rozbójników, później stała się ich cmentarzyskiem, na jej temat krążyły tajemnicze przekazy i powstawały barwne legendy – wyspa Nosy Boraha u wybrzeży Madagaskaru, zwana Wyspą Piratów, to miejsce, gdzie zapisanych zostało kilka burzliwych kart historii, które dziś w większości toną w mroku. To prawdziwa „wyspa skarbów”, na której swą bazę i schronienie znaleźli najgroźniejsi osiemnastowieczni piraci, tacy jak Kapitan Kidd. To stąd wypływali ci, którzy przez lata siali na morzu strach i do dziś nie przestają działać na wyobraźnię kolejnych pokoleń.

Film zabiera nas w podróż do tego niezwykłego miejsca na spotkanie współczesnej przygody podczas odkrywania fascynujących tajemnic legendarnego matecznika piratów. Ekipa zdjęciowa towarzyszy badaczowi Barry’emu Clifffordowi, który przeczesuje wyspę tropem ukrytych tuneli, zakazanych cmentarzy i zagadkowych symboli i nurkuje w głębinach w poszukiwaniu zatopionych statków i skarbów. Dwugodzinny dokument wzbogacony jest fabularyzowanymi rekonstrukcjami filmowymi ukazującymi życie piratów i ich poczynania na ruchliwych szlakach morskich Oceanu Indyjskiego.

„Wyspa piratów”

Emisja:
Czwórka: sobota, 26 kwietnia, godzina 20:00
Szóstka: czwartek, 1 maja, godzina 21:30

tv4tv6wyspapiratow2
Zdjęcie: Working Joe Productions
tv4tv6wyspapiratow
Zdjęcie: Working Joe Productions

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *