Drugi sezon serialu „Legion” na FOX

CR: Matthias Clamer/FX

Drugi sezon głośnego serialu, którego pomysłodawcą i producentem wykonawczym jest Noah Hawley, powróci na antenę kanału FOX w czwartek 5 kwietnia!

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

„Legion” to serial oparty na serii komiksów Marvela, której autorami są Chris Claremont i Bill Sienkiewicz. Jego głównym bohaterem jest David Haller (Dan Stevens), młody człowiek przekonany, że cierpi na schizofrenię, który nagle odkrywa, że jest mutantem obdarzonym ponadludzkimi zdolnościami.

David od dzieciństwa tułał się po szpitalach psychiatrycznych, a mając trzydzieści kilka lat poznał i zakochał się w pięknej pacjentce o imieniu „Syd” (Rachel Keller). David i Syd spotykają się w niecodziennych okolicznościach. Niedługo potem David uświadamia sobie, że słyszane przez niego głosy i wizje, które mu się ukazują, mogą nie być wytworem jego wyobraźni. Syd przedstawia Davidowi Melanie Bird (Jean Smart). Ta nietypowa, ale bardzo skuteczna terapeutka kieruje zespołem specjalistów, w którego skład wchodzą obdarzeni różnymi, niezwykłymi zdolnościami Ptonomy (Jeremie Harris), Kerry (Amber Midthunder) oraz Cary (Bill Irwin), i wspólnie z nimi pomaga Davidowi wykorzystać posiadany przez niego dar. Z pomocą specjalistów David godzi się z myślą, którą długo odrzucał i uświadamia sobie, że przez całe swoje życie prześladuje go coś lub ktoś, posiadający niewyobrażalną moc. Tajemnicza i złowieszcza postać, znana jako Król cieni, przybiera postać Lenny (Aubrey Plaza), przyjaciółki Davida. Niedługo potem okazuje się, że jest to starożytny demon, którego imię brzmi Amahl Farouk.

Podczas ostatecznego starcia główny bohater i jego przyjaciele walczą ze złym duchem i zmuszają go do opuszczenia ciała Davida. Niestety, Farouk znajduje nową ofiarę – męża Melanie, Olivera Birda (Jemaine Clement) i uda się mu uciec. Kiedy sytuacja wydaje się być opanowana, nagle pojawia się tajemnicza kula, która zabiera Davida w nieznane. Po zniknięciu Davida i Olivera oraz ucieczce Farouka serialowa ekipa sprzymierza się z dawnym wrogiem, Clarkiem (Hamish Linklater) i finansowaną przez rząd agencją Division III. W tym samym czasie, Amahl Farouk (Navid Negahban) konsekwentnie realizuje swój plan, którego celem jest zdobycie nieograniczonej władzy i zniszczenie świata.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Serial „Legion” to projekt Hawley’a i Camerona, którzy byli też producentami wykonawczymi nagrodzonej Emmy i Złotym Globem antologii „Fargo” zrealizowanej dla stacji FX. Legion został wyprodukowany przez spółki Marvel Television i FX Productions, która była odpowiedzialna za realizację materiału zdjęciowego.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *