Drugi sezon serialu „Wojenne dziewczyny” w TVP1

Już od 25 marca o godz. 20.10 na antenie TVP1 drugi sezon „Wojennych dziewczyn”. Serial opowiada o trzech młodych Polkach, których losy u progu dorosłego życia splatają się w okupowanej Warszawie.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Irka, Ewka i Marysia – każda z nich wywodzi się z innego środowiska – Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy splatają się w okupowanej Warszawie. Tytułowe „Wojenne dziewczyny” stają do często beznadziejnej walki o ideały. Aby była ona skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.

Odnalezieniem Kamila Brodzkiego w folwarku Grudzińskiego kończy się pierwszy sezon. Będzie to jeden z głównych wątków serii drugiej – opowieści o miłości i zdradzie, o walce i zemście. Po raz pierwszy od sierpnia ’39 roku Irka staje przed Kamilem. Ten jednak nie poznaje ani jej, ani nikogo z przeszłości. Został znaleziony pod gruzami domu po bombardowaniu i wyciągnięty przez mieszkańców przyfolwarcznej wsi. Do tej pory nie odzyskał pamięci. Irka ukrywa Kamila zarówno przed poszukującą go Abwehrą, jak i polskim ​kontrwywiadem, licząc, że z jej pomocą odzyska pamięć.

Marysia ukrywa swego ojca Konstantego i siostrę Zoję u ​prof. Wojtowicza. Sama uzyskuje pomoc od Andrzeja. Konstanty, ojciec Marysi bardzo ciężko choruje. Natomiast Ewka dostaje polecenie zdobycia niemieckiego wojskowego dokumentu. W trakcie ryzykownej akcji w hotelu, Irka trafia na salę balową, w której odbył się jej pierwszy i zarazem ostatni bal przed wrześniem. To tam Kamil jej się oświadczył.

Marysia dzięki Andrzejowi dostaje mieszkanie i pracę u jego dobrej znajomej Natalii Wieleżyńskiej. Natalia z nastoletnią córką Kasią zatrzymały się w Warszawie w swoim dużym mieszkaniu. Kasia, nastolatka kocha się skrycie w Andrzeju, którego zna od dziecka. Nastolatka wierzy, że to miłość z wzajemnością, a Marysię postrzega jako konkurencję.

W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa). W roli matki Irki widzowie zobaczą Danutę Stenkę, natomiast brata Irki gra Michał Czernecki.

„Wojenne dziewczyny” już 25 marca (niedziela) w TVP1 o godz. 20.10.

Premierowe odcinki dostępne również na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *