„Drwale i inne opowieści Bieszczadu” w Polsat Play

2 października 2016 roku na antenę Polsat Play powróci serial dokumentalny autorstwa Ireny i Jerzego Morawskich pod zmienionym nieco tytułem „Drwale i inne opowieści Bieszczadu”. Jesienna seria będzie liczyła 12 odcinków. Na pierwszy z nich stacja zaprasza w niedzielę, 2 października o godzinie 22:00.

Emitowany rok temu serial Ireny i Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali, od początku emisji zdobywał coraz większą widownię. Pierwszy odcinek obejrzało 223 tys. widzów (1,76% udziału w rynku w grupie komercyjnej), kolejny cieszył się jeszcze większym powodzeniem – zgromadził 247 tys. widzów (2,01%) a trzeci aż 344 tys. (3,28%). Był to najlepszy start serialu dokumentalnego w kanałach tematycznych dostępnych w Polsce. Najlepszy odcinek serii wyemitowany 10 stycznia – średnio obejrzało prawie 400 tys. widzów (3,3% w grupie 16-49).

„Drwale” to dokument społeczny, pokazujący jaka jest kondycja zwyczajnego człowieka w innej rzeczywistości niż ta, którą widzimy codziennie.

Smolarze, drwale – ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukający azylu przed sądami, nieudanymi związkami, alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się alkoholu, ale przede wszystkim wykonują zawód niebezpieczny, wyczerpujący. Bajeczny świat męskiego życia na łonie natury, z dala od cywilizacji – czy to naiwna wiara w legendę czy odbycie pokuty za dotychczasowe grzechy życia?

„Drwale” pokazują ludzi pracujących przy wyrębach. Zawsze uważało się, że w Bieszczady jadą ludzie z doświadczeniem życiowym, świadomie wybierając inny wariant życia. Urosła legenda ucieczki na połoniny. A tam żyją głównie zwykli ludzie, choć czasem z wielką fantazją – o nowym projekcie opowiada Jerzy Morawski, współtwórca m.in. „Chłopaków do wzięcia” emitowanych także w Polsat Play.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *