Eurosport 1 pokaże na żywo powrót Roberta Kubicy na tor wyścigowy

Na tę wiadomość kibice sportów motorowych czekali bardzo długo. W najbliższą sobotę i niedzielę Robert Kubica powróci na tor wyścigowy w Spa-Francorchamps, gdzie będzie rywalizował w serii Renault Sport Trophy. Relacje na żywo z obu wyścigów z udziałem Polaka będzie można oglądać wyłącznie na antenie Eurosportu 1.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym dla Eurosportu 1

Robert Kubica w latach 2006-2010 jako pierwszy Polak w historii rywalizował w Formule 1. W lutym 2011 roku w Rajdzie Ronde di Andora uległ poważnemu wypadkowi, który wykluczył go z występów w F1. Po okresie rekonwalescencji polski kierowca zdołał powrócić do sportu motorowego, startując w rajdach samochodowych. W 2013 roku Kubica zdobył tytuł mistrza świata WRC 2. W marcu br. wystartował w 12-godzinnym wyścigu we włoskim Mugello, ale był to jednorazowy występ.

W najbliższy weekend (24-25 września) polski kierowca znów pojawi się na torze wyścigowym. Kubica wystąpi w przedostatniej w tym sezonie rundzie serii Renault Sport Trophy, która odbędzie się na belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Robert ma wielu fanów w Polsce i za granicą, dlatego jego powrotowi na tor towarzyszyć będą ogromne emocje. Mam nadzieję, że jest to początek czegoś większego niż tylko jednorazowy występ – mówi Grzegorz Gac, komentator sportów motorowych w Eurosporcie.

W weekend Kubica wystartuje w zespole Duqueine Engineering. W sobotę Polak będzie rywalizować w wyścigu „Endurance” (70 minut + 1 okrążenie), natomiast w niedzielę w „Sprint Pro” (25 minut + 1 okrążenie).

Bardzo się cieszę, że Eurosport, który od wielu lat angażuje się w relacje z najważniejszych imprez w sportach motorowych, pokaże start Roberta Kubicy w Renault Sport Trophy. Specjalnie na te zawody otworzymy polskie okno programowe, dzięki czemu kibice w naszym kraju będą mogli oglądać to wyjątkowe wydarzenie – mówi Adam Widomski, Eurosport Channel Director.

Plan transmisji z Renault Sport Trophy:

Sobota (24 września)
Endurance, godzina 15:45

Niedziela (25 września)
Sprint Pro, godzina 12:00

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *