„Magazyn śledczy Anity Gargas” w TVP1

Podkarpacka ośmiornica – to temat pierwszego odcinka „Magazynu śledczego Anity Gargas”, który pojawi się w TVP1 w środę, 21 września 2016 roku o godzinie 21:45.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Po raz pierwszy światło dzienne ujrzą stenogramy rozmów głównych bohaterów afery, które ukazują na czym polegał przestępczy układ pomiędzy politykami, biznesmenami, prokuratorami i innymi osobami publicznymi.

Jak dowodzą śledczy, szło o gigantyczne łapówki, w postaci bezzwrotnych pożyczek, sztabek złota, samochodów w zamian za załatwianie korzystnych kontraktów, posad, a nawet wyroków sądowych. Zdaniem prokuratury pieniądze Mariana D. – głównego bohatera afery – miały trafiać nie tylko do baronów PSL i PO – Jana B. i Zbigniewa R. „Pomocy za dowody wdzięczności” mieli nie odmawiać też przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, a nawet Kościoła.

Dla rzeszowskiej prokurator Anny H. – ceną za „współpracę” z biznesmenem miała być m.in. „pożyczka” na naprawę dachu, drogie alkohole i rabat na nowy samochód. W sejfie uchodzącego za wpływowego proboszcza – znaleziono sztabkę złota. Były poseł PSL Jan B. – za obietnicę w załatwieniu korzystnego orzeczenia sądu – miał wziąć siedemset tysięcy złotych…

Kulisy bulwersującego układu na Podkarpaciu – w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP1 HD – o godzinie 21:45.

„Magazyn śledczy Anity Gargas” – to nowy, cotygodniowy program bezkompromisowej dziennikarki, która prześwietla najskrytsze tajemnice władzy różnych szczebli i ujawnia wszelkie nadużycia oraz przypadki łamania prawa. Autorka „Magazynu śledczego” idzie tropem patologicznych układów na styku polityki i biznesu, zgłębia afery z pierwszych stron gazet oraz skandale o zasięgu lokalnym, docierając do nieznanych wcześniej opinii publicznej dokumentów i świadków zdarzeń.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *