Dwie nowe redakcje i Impresariat w Telewizji Polskiej

Podczas posiedzenia w piątek 30 października 2015 roku Rada Nadzorcza TVP jednogłośnie zatwierdziła wnioskowane przez Zarząd zmiany w Regulaminie Organizacyjnym TVP.

Oznacza to realizację pierwszego etapu zmian strukturalnych w TVP, które Janusz Daszczyński przedstawił Radzie Nadzorczej w trakcie konkursu na stanowisko Prezesa nowego Zarządu Spółki.

Tym samym RN zgodziła się na utworzenie dwóch nowych jednostek organizacyjnych: Agencji – Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV i Ośrodka Mediów Interaktywnych oraz powołanie Impresariatu TVP.

Agencja – Redakcja Filmu, Seriali i Teatru TV będzie odpowiedzialna za całościową ofertę programową i produkcję tych gatunków.

Ośrodek Mediów Interaktywnych ma pełnić rolę aktywnego koordynatora wszelkich działań TVP w Internecie, wyznaczać kierunki rozwoju, standardy tworzenia treści oraz zarządzać mediami społecznościowymi wykorzystywanymi do angażowania odbiorców i promocji treści.

Impresariat TVP będzie się zajmować opieką nad młodymi debiutantami, a także osobowościami telewizyjnymi, potocznie zwanymi „twarzami telewizji” i wybitnymi specjalistami branży medialnej zatrudnianymi w TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *