Polskie Radio przygotowuje Solec Kujawski do emisji DAB+

W związku z niezbędnymi pracami konserwacyjnymi masztów antenowych oraz planowanym montażem nadajnika cyfrowego DAB+ w Radiowym Centrum Nadawczym w Solcu Kujawskim od 2 do 22 listopada 2015 roku nastąpi czasowe wyłączenie nadawania sygnału Pierwszego Programu Polskiego Radia na falach długich. Niezmiennie radiowej Jedynki można słuchać na falach krótkich UKF FM, dzięki odbiornikom cyfrowym w technologii DAB+, w internecie oraz na urządzeniach mobilnych.

Przerwa w emisji radiowej Jedynki na falach długich planowana jest od poniedziałku 2 listopada od godziny 9:00 do niedzieli 22 listopada do godziny 20:00. W tym czasie w Radiowym Centrum Nadawczym w Solcu Kujawskim przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne, a na maszcie antenowym, z którego nadawany jest na falach długich Pierwszy Program Polskiego Radia, zamontowany zostanie nadajnik DAB+, co umożliwi emisję sygnału trzeciego multipleksu (MUXR-3) Naziemnego Radia Cyfrowego. Wykonanie wszystkich wymienionych działań wymaga wyłączenia nadajnika długofalowego na okres około 3-4 tygodni.

Zgodnie z pozwoleniem radiowym emisja MUXR-3 z obiektu RCN Solec Kujawski będzie prowadzona na kanale 11C (220.352 MHz) z mocą 10 kW.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *