Dwójka z drugim sezonem „Głębokiej wody”

Trwają zdjęcia do drugiej części obsypanego nagrodami serialu TVP2/HD „Głęboka woda”. Ich zakończenie przewidywane jest w połowie lutego 2013 roku. „Głęboka woda” powróci na antenę Dwójki już w marcu. W roli głównej wystąpi Marcin Dorociński. Serial był wydarzeniem tegorocznych międzynarodowych festiwali i konkursów, zdobywając m.in. prestiżową nagrodę Prix Italia, wyróżnienie specjalne na Prix Europa w Berlinie oraz „Gold Plaque” w ramach Hugo Television Awards.

Telewizja Polska S.A. podpisała umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na kontynuację tego serialu, który powstaje również przy współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zrealizowanych zostanie dwanaście nowych odcinków.

Serial wyreżyseruje go, podobnie jak poprzednio, Magdalena Łazarkiewicz. Reżyserem wybranych odcinków będzie też Kasia Adamik. Producentem wykonawczym jest wrocławska firma Media Brigade.

„Głęboka woda” opowiada o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej. Zespół, pod przewodnictwem Wiktora Okulickiego (w tej roli znakomity Marcin Dorociński) mierzy się z kolejnymi ludzkimi dramatami. Bohaterowie serialu to z zawodu pracownicy socjalni, z powołania zaś społecznicy, którzy za wszelką cenę starają się przeprowadzić potrzebujących przez „głęboką wodę” na bezpieczny brzeg.

W drugim sezonie rozwinięte zostaną wątki osobiste głównych bohaterów, w tym postaci granej przez Marcina Dorocińskiego. Widzowie m.in. poznają tajemnice przeszłości Wiktora, która tak silnie determinuje jego aktualne życie.

Na ekranie zobaczymy także aktorów znanych z poprzedniej serii „Głębokiej wody”. U boku Marcina Dorocińskiego wystąpią: Katarzyna Maciąg (Mika), Małgorzata Buczkowska (Marta Okulicka, żona Wiktora), Rafał Maćkowiak (Maks, chłopak Miki), Marta Klubowicz (Alina), Gabriela Muskała (Kalina Wilczyńska), Agnieszka Podsiadlik (Małgorzata), Piotr Nowak (Jerzy), Marta Juras (Iza), Julia Kijowska (psycholog Grażyna Konieczna) i Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Krystyna, była dyrektorka ośrodka).

W drugiej serii „Głębokiej wody” pojawią się także nowi bohaterowie, których losy nie będą obojętne Wiktorowi. Do obsady dołączył znany m.in. z „Testrosteronu” Cezary Kosiński. W „Głębokiej wodzie” wciela się w rolę Tadeusza Lutka – doświadczonego przez życie kochającego ojca dwóch córek, dobrego męża i syna, przytłoczonego walką z bezwzględnym kapitalistą, Henrykiem Budnym. Żonę Lutka gra Barbara Lubos-Święs, laureatka Złotej Kaczki za rolę w filmie „Ewa” Adama Sikory. Odtwarzana przez nią Bronisława Lutek to żona i matka, poddana ciężkiej próbie losu. Wśród bohaterów drugiej serii „Głębokiej wody” pojawi się również Maria Lutek – matka Tadeusza i długoletnia partnerka życiowa ojca Wiktora, głuchoniema kobieta z ogromnymi pokładami ciepła, dobroci oraz wiary w ludzi. W tę postać wciela się Maria Ciunelis.

Znanego z „Czasu honoru” Mariusza Kiliana zobaczymy natomiast w roli wspomnianego Henryka Budnego – człowieka, dla którego najważniejsze są pieniądze i który do celu dąży „po trupach”. W serialu pojawi się też niezawodny Marian Kociniak. Wcieli się w postać Profesora – mężczyzny tajemniczego i pozornie wycofanego, który jednak w kluczowym momencie pokaże swoją siłę i przeciwstawi się Budnemu. Nową postacią będzie też Eryk, grany przez Marcina Czarnika. Eryk jest prawnikiem, pomagającym rozwiązywać zawikłane sprawy bohaterów powstającej właśnie historii.

Najnowsze odcinki „Głębokiej wody” zostaną wyemitowane wiosną na antenie Dwójki. Natomiast już od najbliższej niedzieli TVP2/HD (16 grudnia 2012, godzina 22:15) rozpocznie powtórną emisję pierwszego sezonu serialu.

Nowa obsada, nowi bohaterowie, kolejne ludzkie dramaty:

Filip Pławiak (Kamil) – główny bohater 2. odcinka, porzucony przez matkę niepełnosprawny chłopak jeżdżący na wózku inwalidzkim, który marzy, by zostać taksówkarzem i zmienić swoje dotychczasowe życie pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej.

Sara Celler-Jezierska (Wiola) – główna bohaterka 3. odcinka, zbuntowana i bardzo wrażliwa dziewczyna, pozostająca w konflikcie z matką, ojcem oraz prawem. To zagubiona nastolatka, szukająca miłości za wszelką cenę. Jej matkę zagra Katarzyna Kwiatkowska (Monika). Monice nic w życiu nie wychodzi, próbuje być matką dla dwóch córek, ale je zaniedbuje i wykorzystuje, kiedy poznaje znacznie młodszego od siebie mężczyznę.

Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (Liliana) – główna bohaterka 4. odcinka, była śpiewaczka operowa uzależniona od hazardu, bezwzględna w relacji z niewidomym mężem, którego zagra Lech Mackiewicz (Leon). Leon to bezbronny niewidomy, kochający swoją żonę Lilianę, zamknięty przez nią w czterech ścianach pustoszejącego mieszkania. Anna Radwan (Anna) – siostra Leona, nie zostawi jednak swojego brata w najtrudniejszym dla niego momencie.

Marcin Bosak (Adam) – główny bohater 5. odcinka, żyjący od lat w udanym, choć nieoficjalnym związku ze starszą od siebie kobietą. Na skutek ciężkiego wypadku ukochanej kobiety jego dotychczasowe życie ulega całkowitej zmianie. Bez pracy, mieszkania, będzie musiał jeszcze walczyć o opiekę nad przybranym synem.

Monika Kwiatkowska (Urszula) – bohaterka 6. odcinka, młoda wdowa z dwójką małych dzieci, która próbuje ułożyć sobie życie od nowa. Zakochuje się jednak w nieodpowiednim mężczyźnie. W rezultacie będzie musiała stoczyć wewnętrzną walkę, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i dzieciom.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *