Dzień Papieski w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska po raz kolejny będzie świadkiem i kreatorem licznych uroczystości Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku w niedzielę 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Wzorem lat ubiegłych Telewizja Polska – jako patron medialny – włączy się w relacjonowanie obchodów tego szczególnego dla Polaków dnia. W ramach realizacji patronatu medialnego emitowany jest na wszystkich antenach Telewizji Polskiej okolicznościowy spot, którego autorem jest Tomasz Reczko, stypendysta Fundacji.

Już w sobotę, 10 października o godzinie 16:20 TVP2 HD transmitować będzie jubileuszową Galę Nagród TOTUS 2015, która jest zapowiedzią Dnia Papieskiego. Retransmisję wydarzenia zobaczą także o godzinie 18:45 widzowie TVP Polonia. Nagrody TOTUS to prestiżowe katolickie odznaczenia, przyznawane osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do podniesienia wartości godności człowieka. Wśród nominowanych w kategorii „Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” znalazł się m.in. zespół twórców serialu TVP1 „Ranczo”. Galę tradycyjnie poprowadzi Grażyna Torbicka.

TVP1 HD po głównym wydaniu „Wiadomości” 10 października o godzinie 20:15 wyemituje orędzie kard. Stanisława Dziwisza na Dzień Papieski (w TVP Polonia orędzie o godzinie 20:40 i 2:35).

W niedzielę 11 października już od wczesnych godzin porannych TVP będzie przypominać widzom osobę i nauczanie Papieża Polaka. Na antenie TVP1 HD o godzinie 6:10 emisja filmu dokumentalnego Krzysztofa Tadeja „Kanonizacja Jana Pawła II w TVP”, o godzinie 10:00 Jedynka transmitować będzie uroczystą Mszę św. z Sanktuarium św. Jana Pawła II, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz. O godzinie 11:35 tego samego dnia TVP zaprasza widzów Jedynki do obejrzenia magazynu „Między ziemią a niebem”, który również będzie poświęcony obchodom Dnia Papieskiego.

Kulminacją obchodów będzie transmitowany o godzinie 16:00 na antenie TVP1 HD i TVP Polonia koncert „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. To właśnie rodziny będą bohaterami tegorocznego koncertu. Dlatego w tym wydarzeniu udział wezmą muzykujące familie: Cugowskich, Karpiel Bułecka, Steczkowskich. Jednym z wykonywanych utworów będzie hymn Światowych Dni Młodzieży, których oficjalnym nadawcą będzie Telewizja Polska. Hymn wykonają muzycy będący stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Finałem koncertu Dnia Papieskiego będzie wspólne wykonanie wielkiego przeboju Jose Feliciano „Que Sera”. Koncert, który odbędzie się przed Kościołem Akademickim św. Anny w Warszawie, poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Ponadto telewizja publiczna w swoich programach informacyjnych i specjalnych wejściach przypomni nauczanie papieskie i będzie informowała o zbiórce pieniędzy na stypendia dla młodzieży z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *