Premiera spotu Światowych Dni Młodzieży w TVP1 HD

10 października 2015 roku w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 HD zostanie po raz pierwszy wyemitowany spot „Miłosierdzie bez granic”, promujący Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. ŚDM będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny.

Spot, według założeń, ma zachęcać młodych ludzi do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku oraz do odwiedzenia Krakowa i Małopolski. 20-osobowa ekipa przejechała ponad 7 tysięcy kilometrów, tworząc sceny m.in. w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes oraz na Rynku Głównym w Krakowie. Na planie zagrali wolontariusze działający już teraz przy przygotowaniach do wydarzeń w Krakowie oraz m.in. autentyczni żandarmi watykańscy.

Scenariusz autorstwa Przemysława Hausera, Arturo Mariego i Przemysława Reichela opiera się na pomyśle podróży papieskim samochodem z Watykanu aż do Krakowa. Samochód jest kopią Renault 4, jakim kardynał Bergoglio, obecny Papież Franciszek jeździł w Buenos Aires.

Spot ma trzy wersje – 30, 60 i 90-sekundową. Będzie emitowany na antenach TVP w ramach umowy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Zostanie przekazany do wszystkich episkopatów na całym świecie, z prawem do bezpłatnej eksploatacji telewizyjnej i internetowej. Twórcy będą go zamieszczać również w mediach społecznościowych związanych ze ŚDM, a także przekażą go do stacji telewizyjnych o charakterze katolickim lub mających w ramach swojej struktury redakcje katolickie. Spot prezentowany będzie także na telebimach podczas wydarzeń ŚDM w Krakowie.

Producentami spotu są: Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków (operatorem środków jest Małopolska Organizacja Turystyczna) oraz Województwo Małopolskie. Producentem wykonawczym jest TBA Group, znany m.in. z produkcji filmów: „Świadectwo”, „Tajemnice Watykanu” czy „Apartament”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *