Ekoweekend w TVP Kobieta

Z okazji Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia, TVP Kobieta przygotowała dla swoich widzów specjalną weekendową ofertę programową. Już w piątek, 22 kwietnia o godz. 21:30 TVP Kobieta wyemituje francuski film dokumentalny pt. „Home – S.O.S. Ziemia”. Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to filmowa podróż, przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kobieta w PROGRAMIE TV

Przez cały weekend, 22-24 kwietnia, repertuar TVP Kobieta wzbogacony zostanie o audycje, w których widzowie znajdą podpowiedzi, co zrobić, by wdrożyć ekologiczne zachowania w swoje życie. Agnieszka Mielczarek, prowadząca program „Pięknie przyprawiona”, zaproponuje kuchnię zero waste (niedziela, godz.10:00), a Joanna Lewandowska w „Kwiatach na warsztat” (sobota godz. 9:45) opowie m.in. o ogrodowych ekologicznych patentach.

W sobotę o godz. 16:30 TVP Kobieta zaprasza na premierowy odcinek „Wnętrza z odzysku”. Program, w którym widzowie dowiedzą się jak nadać wnętrzu nowy styl przy minimalnym budżecie, poprowadzi brytyjska prezenterka Kirstie Allsopp.

Jak uchronić świat przed zagładą? Odpowiedzi w programie „Ocalony świat” poszuka Grzegorz Miśtal. Gospodarz cyklu wraz z ekspertami oraz swoimi gośćmi, Joanną Kulig i Anną Dymną, przedstawią najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt i najbardziej unikalne siedliska przyrodnicze, a przede wszystkim sposoby ich czynnej ochrony (sobota godz. 14:40 oraz niedziela godz. 14:00).

Kolejna propozycja „Życie ukryte w jeziorze” (niedziela godz. 17:40) ukaże piękno i bioróżnorodność jeziora Nasera. Woda, źródło życia, jest niezwykle ważna dla każdego żyjącego stworzenia. Jeziora naszej planety stanowią ogromny i cenny rezerwuar słodkiej wody. Są domem dla bogatych i różnorodnych form życia w ich głębinach i na brzegach.

W ekoweekend TVP Kobieta proponuje programy, które doskonale wpisują się w ideę budowania świadomości ekologicznej. Antena pokazuje, że warto dbać o środowisko za pomocą małych, ale istotnych gestów. TVP Kobieta wspiera nawet najdrobniejsze inicjatywy, które przyczyniają się do zmian na lepsze, bo od małych kroków zaczyna się droga do zdrowszej i czystszej planety. Razem z TVP Kobieta zadbaj o to, co naprawdę ważne!

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *