„Ekskluzywny rejs” na kanale Nat Geo People

„Ekskluzywny rejs” powraca z nową serią, w której poznamy od kulis funkcjonowanie Majestic Princess – największego, najnowszego i najbardziej luksusowego statku we flocie Princess Cruises. Jest to pierwszy statek zbudowany specjalnie na rynek chiński. Będziemy na pokładzie wraz z kapitanem i załogą, którzy podczas dziewiczego rejsu z Szanghaju do Sydney obsługują 3500 pasażerów oczekujących wakacji życia.

Sprawdź ofertę kanału Nat Geo People w PROGRAMIE TV

Każdy problem zamienić w sukces – to misja załogi gigantycznego statku wycieczkowego Majestic Princess. Przez trzy tygodnie będzie ona obsługiwać grupę pasażerów, która z powodzeniem mogłaby zasiedlić małe miasteczko. Żeby zapewnić niezapomnianą podróż 3500 osób konieczna jest logistyka, którą trudno sobie wyobrazić. Trzeba pamiętać o wszystkim – od paliwa przez zapasy żywności po ilość chloru, by podczas całej wycieczki utrzymać higienę basenów na najwyższym poziomie.

Pełna gotowość konieczna jest już podczas wejścia gości na pokład w gigantycznym porcie w Szanghaju. Stąd wycieczkowiec przepłynie przez kilka azjatyckich miast, by ostatecznie dotrzeć do Sydney w Australii.Podczas tej podróży może wydarzyć się wszystko – sztorm, problemy zdrowotne pasażerów albo… nieoczekiwana prośba o zorganizowanie dla kogoś niezapomnianych urodzin. Załoga statku musi być gotowa na wszystko.

Już samo wydawanie posiłków to gigantyczne wyzwanie. Każdego dnia pokładowe restauracje wydają 22 tony jedzenia i napojów. Trzeba też zadbać o rozrywkę gości, którzy przez trzy tygodnie nie mogą się nudzić. Program artystyczny musi więc być niezwykle rozbudowany. Jednego dnia występuje orkiestra kameralna, innego organizowany jest festiwal piwa w bawarskim stylu. Zespół sprzątający Majestic Princess to także ekipa do zadań specjalnych. Pracuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i każdego dnia ma do czynienia nawet ze 100 tonami prania.

Praca załogi wydaje się niezwykle trudna nawet przy niezwykle sprzyjających warunkach. A przecież sprzęty uwielbiają się psuć, a oczekiwania pasażerów często bywają zaskakujące. Jak poradzić sobie na pełnym morzu z nieprzewidzianymi sprawami? O tym opowie najnowszy sezon „Ekskluzywnego rejsu”.

Ekskluzywny rejs – premiery we wtorki od 25 czerwca o godz. 21.00 na kanale Nat Geo People.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *