Emirates Cup z udziałem Arsenalu na żywo na antenach Eurosportu

Najbliższy weekend jest w Eurosporcie zarezerwowany dla kibiców piłki nożnej. W sobotę i niedzielę odbędzie się prestiżowy turniej Emirates Cup, którego gospodarzem jest Arsenal. Oprócz angielskiego potentata, zobaczymy w akcji: Sevillę, RB Lipsk i Benficę. Wszystkie mecze turnieju będzie można obejrzeć na antenach Eurosportu.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Emirates Cup to jeden z najciekawszych przedsezonowych turniejów towarzyskich, który rozgrywany jest w Londynie od 2007 roku. Charakteryzuje się specyficzną formułą. Turniej premiuje drużyny strzelające gole. Zespoły dostają punkty nie tylko za remis i wygraną, ale także za każdą zdobytą bramkę. Preferowanie ofensywnego stylu gry sprzyjało do tej pory „Kanonierom”, którzy czterokrotnie zdobyli to przedsezonowe trofeum.

W tym roku, oprócz angielskiego potentata, w Emirates Cup wezmą udział: wicemistrz Niemiec, ubiegłoroczna rewelacja Bundesligi – RB Lipsk, mistrz Portugalii Benfica Lizbona i czołowa drużyna Hiszpanii FC Sevilla.

Faworytem imprezy jest grający ofensywny futbol Arsenal. Na czarnego konia zawodów wyrasta RB Lipsk, który w tym roku będzie reprezentował Niemcy w Lidze Mistrzów i bardzo chce się pokazać na międzynarodowej arenie. Benfika i Sevilla to już uznane na rynku marki. Hiszpanie wygrywali rozgrywki Ligi Europy w latach 2014-2016.

Pierwszego dnia turnieju Sevilla zagra z Lipskiem (godzina 15:00), a Arsenal z Benficą (godzina 17:20). Sobotnie mecze pokaże na żywo Eurosport 2.

Niedzielne spotkania, Benfica – Lipsk (godzina 15:00) i Arsenal – Sevilla (godzina 17:20), kibice mogą z kolei obejrzeć na antenie Eurosportu 1.

W Eurosporcie turniej komentować będą: Sławomir Chałaśkiewicz, Andrzej Janisz, Julian Kowalski, Maciej Terlecki i Michał Zawacki.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *