Film biograficzny „Diana” na National Geographic

W wyprodukowanym przez National Geographic Documentary Films filmie „Diana” zobaczymy archiwalne materiały filmowe i zdjęcia oraz nieznane szerzej nagrania. Premiera dokumentu odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godzinie 21:30 tylko na antenie National Geographic. Film zostanie również wyemitowany w 20. rocznicę śmierci księżnej w czwartek 31 sierpnia o godzinie 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

W 1991 roku, księżna Diana udzieliła w tajemnicy kilku wywiadów nagranych w londyńskim pałacu Kensington, które zostały opublikowane za jej zgodą przez jej przyjaciela, dziennikarza Andrew Mortona. Morton pracował wtedy nad biografią Diany, z której dowiedzieliśmy się jak naprawdę wyglądało jej życie. Opinia publiczna była całkowicie nieświadoma, że małżeństwo księżnej Walii z następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem przechodziło kryzys. Dokument „Diana” ukazuje przemyślenia i uczucia księżnej, prezentując jedną z wersji tej bardzo skomplikowanej historii, pokazaną z jej punktu widzenia. Na wykorzystanych w produkcji nagraniach utrwalono tylko głos księżnej, która sama komentuje wydarzenia ze swojego życia. Większość z wykorzystanych materiałów nie była nigdy wcześniej publikowana.

Diana, nazywana Królową ludzkich serc, była powszechnie podziwiana i kochana, ale dla większości z nas pozostaje zagadką. W chwili, w której nieśmiała przedszkolanka zwróciła na siebie uwagę następcy brytyjskiego tronu, narodziła się nowa, współczesna ikona.

Księżna Diana opowiada szczegółowo historię swojego życia oraz punkt, w jakim znalazła się w 1991 roku. Z rozbrajającą szczerością opisuje swoje nieszczęśliwe dzieciństwo, onieśmielenie podczas pierwszego spotkania z księciem Walii w wieku 16 lat i dramatyzm sytuacji, w jakiej sama się znalazła, gdy skupiła się na niej uwaga całego świata. Prześladowana przez prasę i uwielbiana przez cały naród, który gorąco wierzył w „bajkowy” romans następcy tronu i lady Spencer, Diana była kompletnie nieprzygotowana, by poradzić sobie z przytłaczającym rozgłosem i sławą.

Film „Diana”, który jest zapisem przemyśleń księżnej w 1991 roku, pokazuje jak bardzo prawdziwa twarz Diany różniła się od jej publicznego wizerunku. Po latach, księżna Walii bez emocji opowiada jak czuła się w dniu ślubu. Opisuje walkę z depresją poporodową i bulimią oraz swoje prywatne zwycięstwo, kiedy zwalczyła w sobie niepewność i zaangażowała w międzynarodową działalność humanitarną, by stać się nową ikoną – kochaną przez wszystkich Królową ludzkich serc.

Wydana przez National Geographic książka pt. „Remembering Diana: A Life in Photographs” ukaże się w Stanach Zjednoczonych 1 sierpnia br. Wstęp do niej napisała przyjaciółka, powierniczka i biografka księżnej Walii, Tina Brown, autorka jej biografii, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times („The Diana Chronicles”). Książka jest ilustrowana ponad 100 słynnymi zdjęciami i zawiera także wspomnienia o Dianie, napisane przez najbliższe jej osoby.

Producentem wykonawczym dokumentu jest Tom Jennings, laureat nagrody im. Peabody’ego i szef spółki 1895 Films („Katastrofa Challengera”, „Zabójstwo Martina Luthera Kinga”). „Diana” rzuca nowe światło na życie emocjonalne księżnej w okresie jej dzieciństwa, związku z księciem Walii i w późniejszych latach.

„Diana”

Premiera: niedziela, 30 lipca, godzina 21:30

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *