W piątek o godzinie 5:40 w porannej audycji “Podwójne Espresso” kolejna odsłona “najwcześniejszego koncertu świata”. W studiu radiowej Jedynki wystąpi Lanberry. Piosenkarka wykona akustyczne wersje swoich przebojów m.in.: “Podpalimy świat” i “Piątek”.

Lanberry to pseudonim artystyczny Małgorzaty Uściłowskiej – piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki. Jej debiutancki singiel “Podpalimy świat” dotarł do 19. miejsca na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W piątkowy poranek w studiu radiowej Jedynki wokalistka zaśpiewa medley swoich przebojów w specjalnie przygotowanych, akustycznych aranżacjach.

Na niezwykły pomysł zapraszania polskich wykonawców na tak wczesne występy wpadli autorzy programu “Podwójne Espresso” Monika Tarka i Robert Kilen. – Taka pora mini-koncertu to prawdziwe wyzwanie dla artystów. Pierwszym zespołem, który podjął się tego zadania był Red Lips. Teraz zgłaszają się kolejni chętni – mówi Robert Kilen. – Graliśmy kiedyś koncert późno w nocy, około drugiej, ale tak wcześnie rano, jak dziś, jeszcze nam się nie zdarzyło. Na pewno jest to nowe doświadczenie w naszym życiu artystycznym – mówili po występie “Ruda” i Łukasz Lazer.

Na koncert Lanberry Monika Tarka i Robert Kilen zapraszają już jutro o godzinie 5:40 do “Podwójnego Espresso”.

Źródło: Polskie Radio