HISTORY z polską produkcją „Poszukiwacze zaginionej prawdy”

Firma medialna A+E Networks realizuje nową polską serię dokumentalną „Poszukiwacze zaginionej prawdy”. Program zadebiutuje na antenie kanału HISTORY tej jesieni, a poprowadzi go duet dziennikarski Jacek Podemski i Piotr Maszkowski. Za produkcję programu odpowiada firma OP1 (Outpost One Entertainment). Ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji.

Sprawdź ofertę kanału HISTORY w PROGRAMIE TV

Historia Polski pełna jest nieznanych wątków, zagadkowych opowieści owianych tajemnicą od wielu dziesięcioleci. Szeroka dostępność licznych materiałów o II wojnie światowej czy z czasów PRL stwarza wrażenie, że wiadomo o nich już wszystko. Do dziś jednak wiele z nich jest źródłem sprzecznych teorii, wzbudzających liczne kontrowersje i domysły. To, co wydaje się prawdą, niekiedy ma też swoje drugie, nieodkryte dno. Jaki był prawdziwy plan Hitlera – czy na obecnych terenach Polski naziści tworzyli pierwszy napęd rakietowy? Czy w epoce Edwarda Gierka pracowano nad polska bombą atomową? Każdy odcinek „Poszukiwaczy zaginionej prawdy” to podróż po Polsce śladem dziwnych i niewyjaśnionych dotąd opowieści. Poprzez rozmowy z mieszkańcami, analizy ekspertów oraz wizyty w archiwach i obiektach związanych ze sprawą, Jacek Podemski i Piotr Maszkowski postarają się oddzielić fakty od mitów.

Oglądalność telewizji HISTORY w pierwszym półroczu 2017 roku wzrosła o 15% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Dużą zasługę w tym mają programy śledczo-poszukiwawcze, które odkrywają przed widzami niezgłębioną historię świata. „Poszukiwacze zaginionej prawdy” to nasza druga produkcja lokalna na HISTORY i liczymy, że stworzymy wysokiej jakości serię, która uświetni 10-lecie naszego kanału w Polsce – powiedziała Izabella Wiley, dyrektor generalna na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią w A+E Networks.

PROWADZĄCY:
Jacek Podemski – dziennikarz, eksplorator, prowadzący „Wstęp Wzbroniony” na TVN Turbo, od ponad 20 lat przewodnik i znawca Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jego specjalnością są opuszczone miejsca, bunkry na terenie Polski.
Piotr Maszkowski – historyk, dziennikarz, redaktor naczelny miesięcznika Odkrywca. Od kilkunastu lat przemierza kraj wzdłuż i wszerz, tropiąc tajemnice historii, poszukując śladów ukrytych i zaginionych skarbów.

Za realizację „Poszukiwaczy zaginionej prawdy” odpowiada firma OP1, produkująca m.in. serię „Polscy Truckersi”. Ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak. Premiera nowej serii odbędzie się jesienią w telewizji HISTORY.

To druga produkcja lokalna A+E Networks w Polsce tej jesieni po realizowanej przez Crime+Investigation (CI Polsat) serii „Polskie zabójczynie”.

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *