EmiTel zaczął nadawać MUX-8, ale w ofercie brak kanałów

1 sierpnia 2016 roku spółka EmiTel, operator multipleksu, ruszył z emisją sygnału multipleksu ósmego (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej z siedmiu obiektów nadawczych w całym kraju. Na chwilę obecną w ramach MUX-8 nie są nadawane żadne programy telewizyjne, zamiast nich emitowane są plansze kontrolne.

Oficjalnie stała emisja sygnału MUX-8 ruszyła z siedmiu obiektów nadawczych:

Gdańsk / Chwaszczyno
Kanał: 6, Moc: 20 kW, Polaryzacja: V (pionowa)

Katowice / Kosztowy
Kanał: 6, Moc: 20 kW, Polaryzacja: H (pozioma)

Kraków / Chorągwica
Kanał: 7, Moc: 10 kW, Polaryzacja: V (pionowa)

Łódź / Zygry
Kanał: 9, Moc: 25 kW, Polaryzacja: H (pozioma)

Rzeszów / Sucha Góra
Kanał: 6, Moc: 18 kW, Polaryzacja: V (pionowa)

Warszawa / PKiN
Kanał: 7, Moc: 2 kW, Polaryzacja: H (pozioma)

Wrocław / Ślęża
Kanał: 6, Moc: 16 kW, Polaryzacja: V (pionowa)

Brak programów telewizyjnych w ofercie MUX-8 wynika z tego, że nadawcy, którzy otrzymali miejsce na multipleksie, nie są jeszcze przygotowani do nadawania, a EmiTel zgodnie z przyznaną decyzją rezerwacyjną musiał zainicjować emisję MUX-8 w określonym czasie.

Docelowo w ofercie MUX-8 mają znaleźć się cztery programy telewizyjne nadawców komercyjnych: METRO, NOWA TV, WP1 i Zoom TV oraz trzy programy SD lub jeden SD i jeden HD Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca jeszcze nie poinformował, jakie kanały zaoferuje na MUX-8.

Źródło: własne / EmiTel

8 Comments on “EmiTel zaczął nadawać MUX-8, ale w ofercie brak kanałów”

  1. Trzeba czekać na ZOOM TV, NOWA TV, METRO, WP1 i 3 Kanały TVP S.A. Ale za to mamy miasta w którym jest ten multipleks to: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Rzeszów, Warszawa i Wrocław. #TVP #MUX8 #ZOOMTV #NOWATV #METRO #WP1

    1. W Rybniku nie ma nawet śladu obrazów kontrolnych multipleksu 8 a dziwne stacje o słabszej mocy nadają choćby TVS czy TV Republika.

  2. Tak to jest jak przyznaje się koncesje kanałom których nie ma .KRRiT powinna podać się cała do dymisji za swoją głupotę.

    1. Gdyby nie przyznawać koncesji kanałom, których nie ma, to nie byłoby w ogóle kanałów. Kanał nie istnieje, bo nie ma koncesji. Zaczyna istnieć w momencie, w którym otrzymuje koncesję. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *