Eska ROCK bierze pod lupę kandydatów do Europarlamentu

41 z 51 dotychczasowych polskich deputowanych ponownie znalazło się na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego – wynika z zestawienia Instytutu Spraw Publicznych. Czy mają szansę na reelekcję – na to pytanie, jak i wiele innych odpowiedzą gospodarze niedzielnej audycji „Parlamentarny Radar” nadawanej na antenie Eski ROCK o godzinie 11:00.

W ostatnich dniach minął termin zgłaszania list komitetów wyborczych. Wiadomo już, którzy z obecnych europosłów będą ubiegać się o reelekcję. Jak pokazują analizy dokonane przez ISP, dziesięciu z obecnej grupy 51 polskich europarlamentarzystów nie znalazło się na listach wyborczych żadnego z komitetów. Czy politycy zasiadający do tej pory w Parlamencie Europejskim mają większe szanse niż ubiegający się o miejsce po raz pierwszy?

Eksperci z ISP zauważają, że komitety wyborcze nie zawsze doceniają doświadczenie obecnych europosłów. Chociaż większość z ubiegających się o reelekcję polityków znalazła się na tzw. „miejscach biorących”, niektórzy mogą mieć duży problem z reelekcją. Dlaczego? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć Idalia Tomczak i Konrad Olszewski, gospodarze „Parlamentarnego Radaru” wraz z zaproszonym gościem – Agnieszką Ładą z Instytutu Spraw Publicznych. Zastanowią się, co faktycznie może przyczynić się do sukcesu lub porażki danego europosła oraz jakie cechy powinien mieć idealny kandydat.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *