Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

9 maja 2017 roku Czwórka zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, przebiegające pod hasłem „Twórz, działaj, włącz się”. Program tego dnia to warsztaty, debata i koncert zespołu Lilly Hates Roses, który odbędzie się w ogrodzie BUW-u. Początek relacji z tegorocznych obchodów ETM o godzinie 12:00.

9 maja Czwórka zaprasza słuchaczy do Biblioteki UW, przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie, na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Wydarzenie organizowane jest co dwa lata z inicjatywy Unii Europejskiej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt ma na celu zachęcenie młodzieży do angażowania się w akcje społeczne oraz organizacje pozarządowe. W tym roku europejskim hasłem przewodnim jest „Twórz, działaj, włącz się”. W programie organizatorzy zaproszą również m.in. do debaty „Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni – współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim”.

Czwórka zrelacjonuje dyskusję w audycji Patryka Kuniszewicza „Stacja Nauka” o godzinie 12:00. Następnie w „Wiadomościach Czwórki” relacje z debaty „Twórz, Działaj, Włącz się”, a w „Czacie Czwórki” po godzinie 16:00 podsumowanie i wnioski dotyczące unijnej strategii na rzecz młodzieży. Na zakończenie występ Lilly Hates Roses – polskiego duetu muzycznego wykonującego indie pop. Transmisja koncertu na antenie od godziny 17:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *