Eurosport pozyskał prawa do pływackiej ligi mistrzów – International Swimming League

Eurosport pozyskał wyłączne prawa telewizyjne, cyfrowe i sublicencyjne do dwóch pierwszych edycji International Swimming League. Stacja, która na co dzień pokazuje ponad 70% dyscyplin olimpijskich, wzmocniła swoją ofertę dla fanów pływania o ekscytujące rozgrywki drużynowe, które już od października gromadzić będą największe gwiazdy dyscypliny, w tym aż czwórkę Polaków.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

International Swimming League to rewolucyjna forma pływackiego współzawodnictwa. Najlepsze pływaczki i pływacy świata będą mierzyć się w organizowanych naprzemiennie w Stanach Zjednoczonych i Europie meczach, a wielki finał pierwszej edycji odbędzie się w Las Vegas. W cyklu weźmie udział 8 zespołów – po 4 z Europy i USA. W barwach amerykańskiego Cali Condors wystąpi czworo Polaków: Katarzyna Wasick, Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski. W meczach ISL zobaczymy także takie sławy jak Adam Peaty, Katie Ledecky, Cate Campbell, Federica Pellegrini czy Florent Manaudou.

Eurosport pozyskał ekskluzywne, pełne prawa telewizyjne, cyfrowe oraz do sublicencji International Swimming League na całym świecie w latach 2019-2020. Na niecały rok przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, zawody ISL będą ostatnią okazją, aby oglądać w akcji pływacką czołówkę. Eurosport i Eurosport Player pokażą wszystkie mecze i zaoferują widzom produkcję najwyższej jakości z wykorzystaniem przełomowych technologii, a także wciągające historie prezentowane przez znakomitych ekspertów.

Porozumienie z ISL ma dla Eurosportu znaczenie strategiczne, bo wzmacnia nasze bogate portfolio praw, które obejmuje ponad 70% dyscyplin z letnich igrzysk olimpijskich. Transmisje emocjonującej serii meczów pływackich znakomicie wpiszą się w naszą drogę do Tokio. ISL będzie także wspaniałą okazją dla pływaków, aby rywalizować i pokazywać się regularnie milionom fanów na całym świecie – powiedział Laurent Prud’homme, SVP Rights Acquisitions and Syndication w Eurosporcie

Jesteśmy zachwyceni, rozpoczynając współpracę z Eurosportem – jednym z największych kanałów sportowych na świecie. Dzięki porozumieniu, nowa seria International Swimming League zyska nieprawdopodobny zasięg relacji na żywo w całej Europie – dodał Konstantin Grigorishin, prezydent ISL.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *