Startuje kolejna edycja akcji Lepsze Jutro z RMF FM

Dzisiaj, 27 sierpnia RMF FM rusza z piątą edycją charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM! W tym roku – po raz kolejny – pięć szkół w Polsce otrzyma supernowoczesne, profesjonalnie wyposażone pracownie dydaktyczne.

Blanka Baranowska, wicedyrektor Faktów RMF FM: Chcemy pomóc rozwijać pasje, realizować marzenia, poszerzać horyzonty i wyznaczać śmiałe cele. Stawiamy na naukę, pamiętając, że by osiągnąć sukces nie wystarczy talent, zaangażowanie nauczycieli, potrzeba też odpowiednio wyposażonych pracowni szkolnych. Przyświeca nam hasło: Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość.”

Tegoroczna akcja rozpocznie się w Zajączkach Drugich, małej miejscowości na skraju województwa śląskiego w powiecie kłobuckim. W tamtejszej szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego powstanie supernowoczesna, multimedialna, profesjonalnie wyposażona pracownia historyczno-humanistyczna.

W ramach akcji supernowoczesne pracownie powstaną także w Prawiednikach (woj. lubelskie), gdzie zmodernizowana będzie sala geograficzno-biologiczno-chemiczna, w Janczowej w Małopolsce, gdzie urządzona zostanie pracownia matematyczna, w Czernikowie w Łódzkiem, gdzie zmodernizowana będzie pracownia informatyczna i w wielkopolskim Wapnie, gdzie wyposażona zostanie pracownia językowa.

Pomysł corocznej akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM powstał w 2015 roku. Wtedy to w Szydłowcu radio wybudowało dom dla rodziny pana Grzegorza, ojca samotnie opiekującego się piątką dzieci. Od tego czasu Lepsze Jutro z RMF FM zawitało też do Dębowca, gdzie przy naszym wsparciu pan Zbigniew z synem Kamilem wybudowali warsztat stolarski i z pasji mogli uczynić zajęcie, które pomoże utrzymać rodzinę!

W poprzednich latach akcja objęła także remizę OSP w Bogdanówce w Małopolsce gdzie wyremontowano i wyposażono trzy sale szkoleniowo-edukacyjne. W Wieliczce pod Krakowem powstał ogród sensoryczny przy przedszkolu dla niepełnosprawnych dzieci. Trzy lata temu w czterech miejscach w Polsce dzięki RMF FM powstały place zabaw, strefy edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Inwestycje z logo akcji można znaleźć także w Dobroszycach, Zagórzu, Olsztynie i Krzczonowicach.

Dla wychowanków placówki wychowawczo-opiekuńczej z Inowrocławia został zorganizowany roczny pakiet edukacyjno-rozrywkowy – 12 wycieczek, połączonych ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi, zwiedzaniem, czy wyjściami do teatru, opery, kina czy na koncert. Dzieci odwiedziły m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Biskupin. Byli także w Sierpcu, Gnieźnie i Solcu.

Akcja wyposażania szkolnych pracowni zaczęła się w 2017 w szkołach w Kluczborku na Opolszczyźnie, Raciechowicach w Małopolsce, Bukowinie na Lubelszczyźnie, w warmińsko-mazurskim Morągu i w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *