Ferie zimowe z radiową Czwórką

16 stycznia 2016 roku w pięciu województwach Polski rozpoczęły się ferie zimowe. Radiowa Czwórka będzie towarzyszyć uczniom przez cały okres zimowego wypoczynku i codziennie dostarczać porcję informacji na temat tego, gdzie najlepiej wybrać się na ferie, jakie imprezy trzeba koniecznie odwiedzić i na jaką pogodę się przygotować.

Radio Ferie to specjalne serwisy Czwórki. W „Nowinach Radiowej Czwórki” od poniedziałku do piątku o godzinie 7:50 oraz w weekendy o godzinie 8:50 pojawiać się będzie codzienny raport „feryjny”, czyli relacje reporterów z kraju odnośnie wydarzeń w ich okolicy.

Popołudniowe „Dobre Nowiny Radiowej Czwórki” o godzinie 16:50 zostaną w całości poświęcone feriom zimowym. W programie wydarzenia kulturalne, zapowiedzi koncertów i imprez sportowych, a także tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku – na szlaku i stokach narciarskich.

Codziennie o godzinie 19:50 prognoza pogody z miejsc, gdzie odpoczywa młodzież, dla nich także informacje o bieżących wydarzeniach sportowych z regionów.

Od 18 stycznia do 28 lutego w audycji „Nawiedzeni” (godzina 11:10) Czwórka szykuje specjalny cykl „Zimowy ekspres”. W poniedziałki stacja będzie przedstawiać ciekawostki związane z zimowymi sportami – od wędrówek górskich przez narciarstwo biegowe, zjazdowe, snowboard, skoki narciarskie, łyżwiarstwo po zjazdy na „jabłuszkach”.

W okresie ferii także w „Audycji nr 1” (godzina 6:00) nie zabraknie ciekawych tematów takich jak: przygotowanie do sezonu zimowego, kariera w sporcie, ferie na siłowni czy ferie zimowe sprzed lat – w ramach jubileuszowego cyklu Czwórki „4 dychy”.

W audycji „Się mówi” dwa razy w tygodniu po godzinie 15:00 wszystkim tym, którzy nie uprawiają sportów zimowych dziennikarze zaproponują inny sposób spędzania wolnego czasu pod hasłem: „Zobacz Halę Stulecia” czy „Zobacz Muzeum Ikon w Supraślu”.

W programach „Strefa sportu” i „Co Was kręci” Czwórka zaprezentuje dziesięcioodcinkowy cykl, będący poradnikiem dotyczącym bezpieczeństwa zimą.

W audycjach „Strefa sportu”, „Rozbiegani”, „4 bieg” oraz „Co Was kręci” stacja zapowie najważniejsze wydarzenia sportowe oraz będzie promować ruch na świeżym powietrzu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *