Festiwal Opole 2013 w telewizji hybrydowej

11 czerwca Telewizja Polska uruchomiła kolejną aplikację na platformie hybrydowej, tym razem poświęconą Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej Opole 2103. Aplikacja festiwalowa stworzona została specjalnie dla podkreślenia rangi tego wydarzenia z okazji jego 50-lecia.

Serwis zawiera m.in. szczegółowy program tegorocznych koncertów, aktualności, ciekawostki oraz wywiady z uczestnikami festiwalu. Jedną z atrakcji jest historia występów z ciekawą dokumentacją zdjęciową sprzed lat oraz bogaty zbiór materiałów video. Dodatkowo użytkownicy serwisu mają dostęp do audycji poświęconych festiwalowi , np. do wszystkich odcinków emitowanego od marca w TVP1 cotygodniowego magazynu „Kocham Cię Opole”.

Nowa usługa HbbTV w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widza formie prezentuje kompendium wiedzy o opolskim festiwalu, który jest traktowany przez miliony Polaków jako święto polskiej muzyki rozrywkowej, a z racji jubileuszu cieszy się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem.

Wdrożenie aplikacji festiwalowej umacnia pozycję lidera technologicznego Telewizji Polskiej w tej dziedzinie i służy promowaniu zalet telewizji hybrydowej, która dzięki procesowi cyfryzacji systematycznie poszerza krąg swoich odbiorców. TVP uruchomiła wcześniej kilka okazjonalnych serwisów HbbTV dla fanów sportu, m.in. piłki ręcznej, a na głównej platformie ma kilka stałych aplikacji, w tym dedykowanych popularnym programom informacyjnym i poradnikowym. Serwisy HbbTV odwiedziło w maju prawie 100 tysięcy użytkowników.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *