11 czerwca Telewizja Polska uruchomiła kolejną aplikację na platformie hybrydowej, tym razem poświęconą Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej Opole 2103. Aplikacja festiwalowa stworzona została specjalnie dla podkreślenia rangi tego wydarzenia z okazji jego 50-lecia.

Serwis zawiera m.in. szczegółowy program tegorocznych koncertów, aktualności, ciekawostki oraz wywiady z uczestnikami festiwalu. Jedną z atrakcji jest historia występów z ciekawą dokumentacją zdjęciową sprzed lat oraz bogaty zbiór materiałów video. Dodatkowo użytkownicy serwisu mają dostęp do audycji poświęconych festiwalowi , np. do wszystkich odcinków emitowanego od marca w TVP1 cotygodniowego magazynu „Kocham Cię Opole”.

Nowa usługa HbbTV w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widza formie prezentuje kompendium wiedzy o opolskim festiwalu, który jest traktowany przez miliony Polaków jako święto polskiej muzyki rozrywkowej, a z racji jubileuszu cieszy się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem.

Wdrożenie aplikacji festiwalowej umacnia pozycję lidera technologicznego Telewizji Polskiej w tej dziedzinie i służy promowaniu zalet telewizji hybrydowej, która dzięki procesowi cyfryzacji systematycznie poszerza krąg swoich odbiorców. TVP uruchomiła wcześniej kilka okazjonalnych serwisów HbbTV dla fanów sportu, m.in. piłki ręcznej, a na głównej platformie ma kilka stałych aplikacji, w tym dedykowanych popularnym programom informacyjnym i poradnikowym. Serwisy HbbTV odwiedziło w maju prawie 100 tysięcy użytkowników.

Źródło: Telewizja Polska