Festiwal Zaczarowanej Piosenki w TVP2

W najbliższy weekend TVP2 zaprasza widzów na retransmisje dwóch koncertów finałowych 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizję Polską. Ogólnopolski konkurs dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie zostanie zaprezentowany na antenie TVP2 HD w dwóch częściach: w sobotę, 25 czerwca 2016 roku o godzinie 15:15 – Koncert Finałowy cz. 1 „Dzieci”, natomiast w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 15:20 – Koncert Finałowy cz. 2 „Dorośli”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W odbywającym się pod opieką artystyczną Ireny Santor konkursie udział wzięło 12 utalentowanych wokalistek (6 w kategorii dziecięcej i 6 w kategorii powyżej 16 roku życia), które wykonały najsłynniejsze przeboje wielkich dam polskiej piosenki, mierząc się z utworami najwybitniejszych postaci rodzimej muzyki rozrywkowej: Krystyny Prońko, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Ewy Demarczyk czy Ireny Santor, w aranżacjach Pawła Lucewicza.

Na festiwalowej scenie na krakowskim Rynku finalistki wspierali swoimi głosami: Katarzyna Nosowska, Natalia Przybysz, Anita Lipnicka, Alicja Majewska, Damian Ukeje i Mieczysław Szcześniak. Weryfikowanie wokalnego talentu oraz ekspresji scenicznej uczestniczek powierzono jury składającemu się z autorytetów muzycznych w osobach: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Mazolewskiego, Ewy Błaszczyk, Sonii Bohosiewicz, Grzegorza Daukszewicza, Krzysztofa Globisza, Leszka Aleksandra Moczulskiego i Ewy Telegi. Obradom jury przewodniczyła Monika Kuszyńska.

Zwycięzcy (w obu kategoriach wiekowych) otrzymali Statuetki Zaczarowanego Ptaszka i nagrody – stypendia umożliwiające im dalszy rozwój muzycznych pasji (3. miejsce – 5000 zł, 2. miejsce – 10 000 zł i 1. miejsce – 24 000 zł). W kategorii dorosłych po raz pierwszy przyznana została także Specjalna Nagroda TVP i Miasta Opola, wręczona przez członka Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Macieja Staneckiego oraz wiceprezydenta Opola, Mirosława Pietruchę – zaproszenie dla laureatki na przyszłoroczny festiwal w Opolu. Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczny finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, dzięki tej niespodziewanej nagrodzie, stał się wydarzeniem przełomowym w dwunastoletniej historii konkursu ­- po raz pierwszy niepełnosprawny wokalista został oficjalnie zaproszony na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

W sobotę, 2 lipca o godzinie 15:10, Dwójka zaprasza z kolei na retransmisję koncertu „Jeden świat”, nawiązującego tytułem do poezji ks. Jana Twardowskiego. Wystąpili w nim podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a także Monika Kuszyńska, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piaseczny, Halina Mlynkova i Kasia Cerekwicka. Na scenie pod Ratuszem pojawił się m.in. sparaliżowany Janusz Świtaj, który parę lat temu, jako pierwszy Polak, domagał się publicznie prawa do zaprzestania na nim uporczywej terapii, a także powracający do zdrowia aktor Krzysztof Globisz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *