Film „451° Fahrenheita” w HBO i HBO GO

Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes film HBO „451° Fahrenheita” z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem będzie miał premierę już 20 maja w HBO oraz HBO GO. Obraz jest adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o dystopijnej przyszłości, w której ludzie zmanipulowani są przez media, a historia nieustannie pisana jest na nowo.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

„451° Fahrenheita” to film HBO będący adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o tym samym tytule. W dystopijnej przyszłości media manipulują rzeczywistością, a historia wciąż pisana jest od nowa. W tym świecie wszelka literatura została zakazana, a strażacy zajmują się paleniem książek. Guy Montag, młody i sumiennie wypełniający swoje obowiązki strażak, zaczyna podważać istniejący porządek rzeczy. Chce porzucić dotychczasowe życie. W tym celu musi podjąć walkę ze swoim mentorem – kapitanem straży pożarnej Beattym.

W główną rolę młodego strażaka Montaga wciela się Michael B. Jordan (serial HBO „Prawo ulicy”, „Czarna pantera”), towarzyszy mu dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon („Kształt wody”, serial HBO „Zakazane imperium”) w roli kapitana oraz Sofia Boutella („Mumia”, „Kingsman: Tajne służby”) w roli Klarysy, informatorki uwikłanej w spór między dwoma strażakami.

Film „451° Fahrenheita” został wyprodukowany przez HBO Films we współpracy z Noruz Films, Brace Cove i Outlier Society. Za scenariusz odpowiadają Amir Naderi oraz wyróżniony Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej („FIPRESCI”) Ramin Bahrani („Bez względu na cenę”), który także wyreżyserował ten obraz. Producentami wykonawczymi są: Ramin Bahrani, Sarah Green, Michael B. Jordan, Alan Gasmer, Peter Jaysen oraz David Coatsworth.

Film będzie prezentowany na festiwalu filmowym w Cannes odbywającym się w dniach 8-19 maja br.

Premiera filmu „451° Fahrenheita” odbędzie się w HBO GO w równolegle z amerykańską premierą – w niedzielę, 20 maja o godz. 2:00 nad ranem. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na wieczór tego samego dnia, tj. w niedzielę, 20 maja o godz. 20:10.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *