Film „Jak zostać królem” z Colinem Firthem w Stopklatce TV

Fascynująca historia jednego z najpopularniejszych monarchów Wielkiej Brytanii – króla Jerzego VI, dla którego przeszkodą w rządzeniu było… jąkanie. Stopklatka TV premierowo zaprezentuje nagrodzony czterema Oscarami komediodramat „Jak zostać królem” w sobotę, 25 marca o godzinie 20:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

„Jak zostać królem” to niezwykła opowieść o człowieku, który pokonał swoją największą słabość i w przełomowym momencie historii poprowadził Anglików w walce przeciw hitlerowskim Niemcom. Po niespodziewanej abdykacji swojego brata, nieśmiały książę Albert zmuszony jest zasiąść na tronie Wielkiej Brytanii. Chorobliwy lęk przed wystąpieniami publicznymi oraz problem z wysławianiem się uniemożliwia mu rządzenie, kompromitując całą rodzinę królewską. Zmusza to króla do podjęcia terapii u logopedy. Po wielu próbach okazuje się, że jedyną osobą, która może mu pomóc, jest Lionel Logue (w tej roli Geoffrey Rush), australijski specjalista o niekonwencjonalnych metodach. Wkrótce między mężczyznami rodzi się przyjaźń, która odmieni życie ich obu, a co więcej – zadecyduje o losach największej z wojen.

„Jak zostać królem” został wyreżyserowany przez Toma Hoopera, twórcy znanego z takich hitów jak „Dziewczyna z portretu” czy „Les Misérables: Nędznicy”. Film jest laureatem wszystkich najważniejszych międzynarodowych nagród. Otrzymał 12 nominacji do Oscara i zdobył aż cztery statuetki – za najlepszy film, reżyserię, scenariusz oryginalny oraz pierwszoplanową rolę męską. Colin Firth za swoją kreację aktorską otrzymał również m.in. Złoty Glob, BAFTĘ oraz Europejską Nagrodę Filmową.

Film ten analizować można z wielu różnych pespektyw. Jest zarówno obrazem historycznym, przedstawia fragment XX-wiecznej historii Zjednoczonego Królestwa, jak i biograficznym, gdyż prezentuje krótki wycinek z życia Jerzego VI. To także próba psychologicznego portretu osoby zmagającej się z własnymi słabościami, a zarazem historia przyjaźni łączącej dwóch mężczyzn o różnym pochodzeniu i temperamencie. „Jak zostać królem” z Colinem Firthem w roli głównej zobaczyć będzie można już w marcu na antenie ogólnodostępnego kanału filmowego Stopklatka TV. Stacja premierową emisję zaplanowała na sobotę 25 marca o godzinie 20:00.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *