Radiowa Czwórka z debatą „Jak zmieniła nas kultura cyfrowa”

W czwartek 23 marca o godzinie 15:00 Czwórka zaprasza do wysłuchania specjalnej debaty w audycji „Czat Czwórki”. Tematem dyskusji będzie kultura cyfrowa i jej wpływ na nasze życie. W studiu pojawią się goście: dr Aneta Janowska – ekonomistka kultury ze Szkoły Głównej Handlowej, psycholog Uniwersytetu SWPS Jakub Kuś, który zajmuje się wpływem wywieranym przez nowe technologie na funkcjonowanie człowieka i jego psychiki oraz Piotr Gnyp ze studia animacji i grafiki Platige Image.

W 2006 roku dostęp do Internetu miało zaledwie 40% Polaków. Przez nieco ponad dekadę dokonała się prawdziwa rewolucja technologiczna, której skutki zauważyć można na wielu płaszczyznach. Zmieniły się nasze nawyki kulturowe i stosunek do czasu i przestrzeni. W oparciu o nowe rozwiązania technologiczne pojawiły się i rozwijają zupełnie nowe dziedziny nauki. Zamiast regałów pełnych książek mamy czytnik i dostęp do książek całego świata. Zamiast płyt CD – cyfrową muzykę. Źródła informacji stały się dostępne dla każdego dzięki „kliknięciu”. Jak przewidują eksperci – do 2020 roku technologie cyfrowe będą nadal szybko się rozwijać. Tweetowanie myśli, telefon, który tłumaczy rozmowę z jednego języka na inny w czasie rzeczywistym, smartwatch pozwalający na bieżący monitoring zdrowia użytkownika – to tylko zapowiedzi niektórych nowin technologicznych. Czy czeka nas cyfrowy szok kulturowy? Jakie szanse, a jakie zagrożenia niesie kultura cyfrowa?

Radiowa Czwórka zaprasza na debatę 23 marca w godzinach 15:00-16:00 w „Czacie Czwórki”. Gośćmi Piotra Firana będą: dr Aneta Janowska – ekonomistka kultury (SGH), psycholog Uniwersytetu SWPS Jakub Kuś, który zajmuje się wpływem wywieranym przez nowe technologie na funkcjonowanie człowieka i jego psychiki oraz Piotr Gnyp z Platige Image.

Streaming wideo z debaty na Facebooku i stronie Czwórki www.polskieradio.pl/10,Czworka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *