Film „Obiecująca. Młoda Kobieta” w CANAL+ PREMIUM i CANAL+ online

Nagrodzony Oscarem® reżyserski debiut brytyjskiej scenarzystki i aktorki Emerald Fennel to jeden z najgłośniej komentowanych obrazów ostatnich lat. Film z niesamowitą Carey Mulligan w roli głównej doceniono nie tylko za scenariusz (statuetka Oscara) i realizację, lecz przede wszystkim podkreślano jego wagę w dyskusji na temat traktowania kobiet w patriarchacie.

Sprawdź godziny emisji filmu „Obiecująca. Młoda Kobieta” w PROGRAMIE TV

Była obiecującą młodą kobietą. Cassandra Thomas, niegdyś zdolna studentka medycyny, dziś pracująca w kawiarni trzydziestolatka, mieszkająca z rodzicami, których martwią ostatnie wybory stroniącej od ludzi córki. Życie Cassie pełne jest sekretów, głęboko skrywanego cierpienia i poczucia bezsilności. Tragiczne wydarzenia sprzed lat sprawiły, że kobietę ogarnęła żądza zemsty, a przypadkowe spotkanie z kolegą z uczelni, daje jej szansę na rozliczenie z przeszłością.

OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA to niezwykle oryginalny i zaskakujący dramat opowiadający o poszukiwaniu sprawiedliwości. Motorem napędowym głównej bohaterki jest nie tylko dążenie do ukarania bezpośrednio winnych zbrodni. Cassandra przede wszystkim pragnie uświadomić osobom, które odegrały jakąś rolę w wydarzeniach z przeszłości wagę ich czynów – cichego „zalegalizowania” gwałtu i tolerowania bezkarności sprawców. Film spotkał się z ogromnym uznaniem i został doceniony za podjęcie ważnego społecznie tematu – normalizacji i usprawiedliwiania nadużyć seksualnych, często z jednoczesnym obarczaniem winą samych ofiar.

Autorką nagrodzonego Oscarem i nagrodą BAFTA scenariusza jest Emerald Fennell, scenarzystka („Obsesja Eve”) i aktorka („Z pamiętnika położnej”, „The Crown”) dla której OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA jest też debiutem reżyserskim.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

Łącznie film zdobył 22 nagrody i ponad 50 nominacji. W postać Cassandry Thomas fenomenalnie wcieliła się Carey Mulligan, której na ekranie towarzyszą m. in.: popularny komik Bo Burnham, znana z serialu „Orange Is the New Black” Laverne Cox oraz gwiazda „Mad Mena” Alison Brie.

Premiera filmu OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA w sobotę 29.01 o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *