Finał 11. Polskiego Topu Wszech Czasów w Trójce

„Autobiografia”, „Dziwny jest ten świat”, a może „Kocham wolność”? Czy któraś z tych piosenek zwycięży w tegorocznym plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia? A może jakiś inny utwór słuchacze Trójki i internauci wybiorą swoim „numerem jeden” w 11. Polskim Topie Wszech Czasów? Przekonamy się o tym już w środę 2 maja w trakcie specjalnej, trwającej aż 12 godzin audycji podsumowującej wyniki głosowania słuchaczy.

Czym byłaby majówka bez Polskiego Topu Wszech Czasów radiowej Trójki? W środę 2 maja posłuchamy najnowszego notowania najważniejszych polskich utworów. Plebiscyt ten corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia.

W tym roku swoje ulubione piosenki wybierać można było od 2 marca do 27 kwietnia za pośrednictwem specjalnej strony internetowej lp3.polskieradio.pl/polskitopglosowanie/. Każdy z uczestników zabawy mógł głosować na 50 wybranych pozycji – z kilkuset propozycji – począwszy od „Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984 po „Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty.

Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 2 maja na antenie Trójki w godz. 9.00-21.00. Kolejne miejsca w notowaniu ogłaszać będą: Piotr Metz (9.05-12.00), Piotr Stelmach (12.05-15.00), Piotr Baron (15.05-18.00) i Marek Niedźwiecki (18.05-21.00).

Od 1994 roku na antenie Trójki, na przełomie roku, ogłoszona została lista piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy stacji z ul. Myśliwieckiej w Warszawie największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. W 2008 roku Program 3 po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszy się „Autobiografia” Perfectu, na drugim miejscu plasuje się „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a trzecią najpopularniejszą piosenką jest „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku jubileuszowy 10. Polski Top Wszech Czasów wygrała „Autobiografia”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *