Finał Speedway Best Pairs 2016 w Eurosport 1

4 czerwca 2016 roku na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim kibice będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć najlepszych żużlowców na świecie. Czterech mistrzów globu, siedmiu Polaków i jeden puchar, o który powalczy siedem zespołów – tak w skrócie można przedstawić wielki finał Speedway Best Pairs 2016. Która ekipa wygra tegoroczną edycję? Transmisja w sobotę o godzinie 20:00 w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Mistrzowie świata Greg Hancock, Chris Holder oraz Tai Woffinden będą reprezentować Monster Energy Team w sobotnich zawodach. Widać wyraźnie, że ekipa Monstera jest zdeterminowana, by triumfować w całym cyklu.

Do Ostrowa jedziemy po zwycięstwo, dlatego do walki desygnujemy największe armaty – stąd nasza decyzja o powołaniu do zespołu Taia Woffindena – mówił tuż po ogłoszeniu listy startowej Joe Parsons, menedżer zespołu.

Po dwóch rundach Monster Energy Team jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu ex-aequo z ekipą Fogo Power. Ich dorobek to 13 punktów po dwóch dotychczasowych rundach – w Toruniu i Landshut.

Fogo Power reprezentują młodzi Polacy – Bartosz Zmarzlik oraz Piotr Pawlicki, których świetna współpraca dała efekt w postaci triumfu w drugim turnieju. Na straconej pozycji nie są także pozostałe teamy, które po słabszym początku w Toruniu odrodziły się podczas bawarskiej rundy. W takiej sytuacji jest między innymi Nice Racing, Eport2000.pl Team i BOLL Team.

W klasyfikacji generalnej panuje duży ścisk i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Jestem przekonany, że przy korzystnym układzie wyników jesteśmy w stanie nawet zwyciężyć w całym cyklu – mówi Adam Krużyński, opiekun Nice Racing.

W decydującej rundzie Speedway Best Pairs na torze zobaczymy aż czterech mistrzów świata – obok wyżej wymienionej trójki z Monstera w teamie Trans MF Pro Race Team wystąpi Nicki Pedersen.

Myślę, że podczas tych dwóch rund w Toruniu i Landshut było mnóstwo dobrego ścigania, a także kilka niespodzianek. Mam nadzieję, że kolejną niespodziankę sprawi nasz zespół, Trans MF Pro Race Team podczas wielkiego finału w Ostrowie Wielkopolskim – powiedział Pedersen, który w swoim dorobku ma trzy tytułu indywidualnego mistrza świata.

Transmisja z finałowych zawodów w sobotę od godziny 20:00 w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *