FOKUS TV z nowościami na grudzień

W grudniu FOKUS TV pokaże niebezpieczeństwa podróżowania do najbardziej niedostępnych miejsc na świecie, lata szalonego rozwoju cywilizacji na początku XX wieku oraz kulisy walki o władzę wśród zdemoralizowanych XV-wiecznym włoskich książąt. Dla wielbicieli domowego ogniska przygotowano serie poradnikowe, związane z bezpieczeństwem czy zdrowym odżywianiem.

Od 1 grudnia 2014 roku FOKUS TV emitować będzie serię dokumentalną „Mordercze Przeprawy”. Bohaterowie poszczególnych odcinków docierają do trudno dostępnych miejsc na świecie, pokonując nadzwyczaj niebezpieczne drogi – zawieszony nad przepaścią rozpadający się bambusowy most czy oblodzoną skalistą ścieżkę w górach. Program oglądać będzie można od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30.

fokustvmorderczeprzeprawy

2 grudnia na antenie kanału zadebiutuje seria poradnikowa „Detektyw Kulinarny”, w której Niki Muller, guru zdrowego odżywiania, doradza co warto jeść, a czego unikać. Przeprowadza eksperymenty kulinarne, testy smaku, zaprasza do studia ekspertów, którzy obalają promowane przez producentów żywności mity. Program nadawany będzie we wtorki i czwartki o godzinie 16:00.

Od 8 grudnia widzowie FOKUS TV będą mogli obserwować pracę specjalistów, zajmujących się „odtruwaniem wnętrz”. W każdym odcinku będą odwiedzać domy lub mieszkania osób, które skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości. Po zdiagnozowaniem przyczyn złego samopoczucia, eksperci mają skutecznie wyeliminować przyczyny złego samopoczucia. Seria „Twój dom zabójca?” emitowana będzie w poniedziałki o godzinie 12:00.

Od 9 grudnia we wtorki i czwartki o godzinie 11:00 emitowany będzie program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?”, w którym przekonamy się, że codzienne, powtarzane wielokrotnie czynności, mogą być źródłem nieszczęśliwych wypadków. Autorzy programu pokażą, jak skutecznie unikać zagrożeń, które towarzyszą np. wyjściu do pobliskiego sklepu, kąpieli w wannie lub pod prysznicem, czy surfowaniu po Internecie.

W poniedziałkowym paśmie historycznym od 8 grudnia o godzinie 20:00 emitowana będzie seria dokumentalna „Zawrotne Lata”, poświęcona początkom XX wieku w Europie i USA. Seria pokazuje, w jaki sposób rewolucja przemysłowa końca XIX wieku wpłynęła na błyskawiczny rozwój miast, rozkwit centrów urbanizacji, a także całkowitą zmianę jakości życia i świadomości wielu pomijanych dotąd grup społecznych.

Mocnym punktem piątkowych i sobotnich wieczorów będzie serial historyczny „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, emitowany od 12 grudnia o godzinie 23:00. Serial opowiada o schyłku XV wieku we Włoszech, pełnych anarchii, niekończonych się wojen i bezprecedensowej deprawacji. To historia dojścia do władzy katalońskiego kardynała, który stara się uczynić ze swej rodziny dynastię, panującą nad całym światem.

fokustvprawdziwahistoriarodu

Od 7 grudnia w niedzielne wieczory o godzinie 21:00 prezentowany będzie cykl filmów dokumentalnych „Sztuka manipulacji”. Cykl rozpocznie film „Choroby na sprzedaż”, opisujący w jaki sposób koncerny farmaceutyczne zarabiają krocie na leczeniu niegroźnych a czasami wręcz nieistniejących chorób. 14 grudnia poznamy „Niebezpieczeństwa Internetu”, na które narażeni jesteśmy w czasie codziennego korzystania z sieci. 21 grudnia wyemitowany zostanie film „Skan ciał”, w którym autorzy stawiają pytanie o poszanowanie granic naszej intymności przez państwowe służby i instytucje. 28 grudnia w filmie „Uniki podatkowe gigantów” dowiemy się, w jaki sposób największe światowe korporacje zaniżają płacone przez siebie podatki.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *