„Wspaniałe stulecie” z ponad milionową oglądalnością

Turecka superprodukcja kostiumowa „Wspaniałe stulecie” zyskuje w TVP1 coraz większą widownię. W listopadzie burzliwe losy sułtanki Hürrem oraz jej miłości do Sulejmana Wspaniałego oglądało premierowo średnio ponad milion widzów, a poranne powtórki – prawie ćwierć miliona.

Widownia tureckiej opowieści historycznej, która toczy się wśród wspaniałej scenografii, barwnych strojów i przepychu biżuterii stopniowo wzrasta. 13 listopada okazała się szczęśliwą datą dla serialu – tego dnia widownia po raz pierwszy przekroczyła milion. Największą popularnością cieszył się odcinek wyemitowany 26 listopada – obejrzało go aż 1 mln 328 tys. widzów (udziały wyniosły 14%), natomiast w listopadzie średnio losy Hürrem i Sulejmana systematycznie śledziło 1 mln 66 tys. widzów, czyli co ósmy widz (12,5%), spośród tych, którzy od poniedziałku do czwartku o godzinie 15:50 znajdowali się przed telewizorem.

Dodatkowo powtórki serialu (w te same dni o godzinie 9:05) przyciągały średnio ponad 242 tys. widzów.

Z racji na liczne prośby telewidzów, którzy nie od razu zwrócili uwagę na ten serial, już 6 stycznia ruszą też emisje powtórkowe „Wspaniałego stulecia” w TVP Historia (cały tydzień o godzinie 17:00, powtórka o 9:00, do 22 lutego 2015 roku).

Turecki serial kostiumowy opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Ottomańskiego i jego miłości do pięknej niewolnicy wziętej w jasyr na Rusi. Serial został sprzedany do ponad 50 krajów i wszędzie cieszy się ogromną popularnością, a jego łączna widownia przekroczyła już 200 mln osób.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *