FOKUS TV z nowym logo i oprawą (grafika)

28 kwietnia 2015 roku FOKUS TV świętuje pierwszą rocznicę nadawania. Z tej okazji stacja zmienia logotyp i oprawę graficzną, a także wprowadza nowe hasło: FOKUS TV – budzi ciekawość. Autorem projektów jest konsorcjum składające się z agencji: &Sons, Biuro Centralne i HelloMono.

Zdecydowaliśmy się na całkowitą zmianę logotypu stacji, aby podkreślić mocniej nazwę FOKUS TV. Logotyp zyskał nową typografię oraz kod kolorystyczny, wprowadzono również pole ochronne – mówi Ewa Lampart, Prezes Zarządu Spółki TV Spektrum. W wersji podstawowej wykorzystywane są kolory granatowy i turkusowy. Logo i tło mogą być prezentowane także w uzupełniającej kolorystyce: białej, pomarańczowej i oliwkowej. Do logotypu dołączono hasło pozycjonujące „budzi ciekawość”.

Oprawa stacji wynika z konstrukcji logotypu i ma na celu podkreślenie cech, którymi kieruje się oferta programowa stacji: FOKUS TV jest odważny, nowoczesny i dynamiczny. Porusza tematy, które intrygują i budzą ciekawość. Stacja stawia pytania, jest blisko ludzkich spraw, poszerza horyzonty i uczy przekraczać granice – dodaje Ewa Lampart.

Nowy logotyp pojawi się na antenie FOKUS TV już 28 kwietnia, natomiast nowa oprawa – 1 maja.

fokustvlogotyp

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *