Praca przy bolidach Formuły 1 to marzenie każdego mechanika na świecie. Żeby jednak znaleźć się w tak prestiżowej branży, trzeba być prawdziwym mistrzem w swoim fachu. W końcu to sport w którym bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie techniczne bolidu. Prowadzący program “Formuła ekstremalna” Marc “Elvis” Priestley przez 10 lat był jednym z głównych mechaników w zespole McLarena. Teraz postanowił jednak sprawdzić swoje umiejętności w zupełnie nowy sposób. W programie “Formuła ekstremalna” na Discovery Channel Marc “Elvis” Priestley wyruszy w podróż po świecie, aby spotkać się z największymi maniakami motoryzacyjnymi na Ziemi. Co razem zmajstrują? Premiera programu “Formuła ekstremalna” już 3 kwietnia 2016 roku na Discovery Channel.

Kiedy w 2008 roku, Lewis Hamilton z zespołu McLarena zdobył mistrzostwo Formuły 1, Marc “Elvis” Priestley był jednym z cichych autorów jego sukcesu. Dzięki doskonałemu przygotowaniu technicznemu bolidu, brytyjski mistrz kierownicy mógł z powodzeniem startować i zwyciężać w wyścigach. Jednak dziesięć lat w tak stresującej branży może zmęczyć nawet najlepszego mechanika. Dlatego “Elvis” postanowił spróbować czegoś zupełnie nowego. W programie “Formuła ekstremalna” na Discovery Channel wyruszy w podróż dookoła świata, gdzie będzie poznawał kulturę motoryzacyjną tak różnorodnych miejsc, jak Meksyk, Szwecja, RPA czy Tajlandia.

W każdym z odcinków “Formuła ekstremalnej” Marc “Elvis” Priestley wykorzysta swoje niezwykłe doświadczenie i wspólnie z lokalnymi motomaniakami skonstruuje szalone pojazdy, które następnie podda rewolucyjnym modyfikacjom. W jednym z odcinków “Elvis” wyjedzie na Kubę, gdzie pozna konstruktorów dragsterów. Nawet tam, w trudnych realiach socjalistycznej gospodarki, można znaleźć maniaków, którzy uwielbiają wyścigi na krótkich dystansach. Wyruszy również do Szwecji, gdzie stuninguje auto tak, aby odnieść sukces w popularnych w Skandynawii rajdach Folkrace. Z kolei w Tajlandii przekona się, jak wygląda rywalizacja w wyścigach długich łodzi i co zrobić, by mieć szansę na zwycięstwo.

Czy doświadczenie wyniesione z Formuły 1 przyda się Marcowi “Elvisowi” Priestleyowi w modyfikowaniu szalonych pojazdów? Przygotuj się na prawdziwą jazdę po bandzie!

“Formuła ekstremalna”

Premiera: niedziela, 3 kwietnia, godzina 18:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA