Fortepianowy sierpień w TVP Kultura

W sierpniu, miesiącu tradycyjnie związanym z muzyką fortepianową, TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy cykl koncertów zarejestrowanych podczas festiwalu „Chopin i jego Europa” w 2017 roku.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Festiwal „Chopin i jego Europa” to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w Europie, która co roku gromadzi w Warszawie liczną publiczność spragnioną koncertów na najwyższym światowym poziomie. Głównym założeniem wydarzenia jest spojrzenie na twórczość Fryderyka Chopina poprzez arcydzieła takich mistrzów, jak Jan Sebastian Bach czy Wolfgang Amadeusz Mozart, którzy byli punktem odniesienia dla polskiego wirtuoza. Wkrótce on sam stał się źródłem inspiracji dla innych kompozytorów.

W 2017 roku Festiwal uświetniły swoją obecnością gwiazdy światowej pianistyki, wybitni kameraliści, wirtuozi różnych instrumentów, dyrygenci i znakomite zespoły. Wśród występujących artystów znaleźli się laureaci Konkursów Chopinowskich, m.in. Garrick Ohlsson, Szymon Nehring, Charles Richard-Hamelin i Nelson Goerner.

W piątkowe sierpniowe popołudnia TVP Kultura przypomni festiwalowe koncerty, nie zabraknie również innych pozycji przygotowanych z myślą o miłośnikach muzyki klasycznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *