Fundacja Lux Veritatis złożyła wniosek o koncesję na MUX-1, w sumie wpłynęło dwanaście wniosków

Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złożyła dziś wniosek o udział  w drugim konkursie o miejsca na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Poniedziałek jest ostatnim dniem na złożenie stosownych dokumentów, przez podmioty które chcą ubiegać się o rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy.

Ofertę programową na multipleksie mają uzupełnić kanały: filmowy, edukacyjno-poznawczy, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz kanał społeczno-religijny. Miejscem dla tego ostatniego programu, zainteresowana jest Fundacja Lux Veritatis.

Dzisiaj około godziny 14:00 Fundacja Lux Veritatis – nadawca programu pod nazwą TV Trwam, po raz drugi złożyła dokumenty, w których domaga się rozszerzenia koncesji, aby TV Trwam mogła być odbierana z multipleksu pierwszego. Oczywiście liczymy na to, że tym razem KRRiT pozytywnie rozpatrzy ten wniosek oraz że Fundacja Lux Veritatis otrzyma stosowną koncesję. Na to czekamy – powiedział o. Jan Król, członek zarządu Fundacji Lux Veritatis.

W sumie na cztery ostatnie miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej wpłynęło w poniedziałek 12 wniosków koncesyjnych – poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Dziś minął termin, w którym nadawcy mogli składać oferty. KRRiT na razie nie informuje, kto ubiega się o miejsce na multipleksie. Ostateczna liczba wniosków koncesyjnych może jeszcze się zmienić – oferty można było nadsyłać listownie, a w tym przypadku decyduje data stempla pocztowego.

Źródło: Radio Maryja/Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *