Stopklatka S.A. w konkursie na MUX-1 zaoferowała kanał filmowy – Stopklatka TV

Stopklatka S.A., należąca do Kino Polska TV, w konkursie na zagospodarowanie miejsc na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej zaoferowała kanał filmowy o planowanej nazwie – Stopklatka TV. W ofercie kanału, który jest zupełnie nowym pomysłem, ma znaleźć się kino fabularne, dokumentalne i animowane -€“ zarówno polskie, jak i światowe.

Poza filmami Stopklatka TV zaoferuje widzom programy edukacyjne i publicystyczne poświęcone kinu, wywiady z twórcami oraz aktualności ze świata filmu – poinformowała w rozmowie z serwisem naziemna.info Agnieszka Łapińska z Kino Polska TV.

Warto przypomnieć, że w piątek Kino Polska TV i Agora poinformowały o wspólnym ubieganiu się o koncesję na kanał filmowy rozpowszechniany drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy oraz wspólnie finansować rozwój takiego kanału w przypadku otrzymania koncesji. W tym celu, w dniu 22 lutego 2013 roku została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy Agorą i Kino Polska TV, będącą większościowym akcjonariuszem spółki Stopklatka S.A. Poinformowano również, że to Stopklatka złoży wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *