National Geographic ujawnił pierwsze zdjęcia z kręconej obecnie w Pradze 10-odcinkowej antologii “Geniusz”, opartej na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn (“Sils Maria”, “Siła muzyki”, “Charlie chory z miłości”), zaś dojrzałego Einsteina gra Geoffrey Rush (“Jak zostać królem”, “Piraci z Karaibów”, “Blask”). Produkcja zadebiutuje na antenie National Geographic w 171 krajach i w 45 wersjach językowych w 2017 roku.

W serii “Geniusz” widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny epizod będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe życie osobiste. Pierwszy odcinek serii zostanie wyreżyserowany przez Rona Howarda.

Obok Rusha i Flynna w serii wystąpią m.in. Emily Watson, Michael McElhatton, Seth Gabel, Samantha Colley, Richard Topol i Vincent Kartheiser. Seria “Geniusz” produkowana jest przez: Imagine Television, Fox 21 Television Studios, OddLot Entertainment i EUE/Sokolow.

Ze strony spółki Imagine obowiązki producentów wykonawczych pełnią Brian Grazer, Ron Howard, Francie Calfo oraz Anna Culp jako koproducent. Gigi Pritzker i Rachel Shane są producentami wykonawczymi, a Melissa Rucker koproducentem ze strony OddLot Entertainment. Sam Sokolow i Jeff Cooney są producentami wykonawczymi spółki producenckiej EUE/Sokolow. Współproducentem serialu jest także Noah Pink. Głównym producentem najnowszej serii jest Ken Biller. Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic jest producentem wykonawczym ze strony National Geographic Channels.

Źródło: FOX Networks Group

Share and Enjoy !

0Shares
0 0