Gala 23. Polskich Nagród Filmowych – Orły na antenie CANAL+

W poniedziałek, 21 czerwca, zapraszamy na Galę 23. Polskich Nagród Filmowych – Orły. Transmisję z wręczenia najważniejszych branżowych nagród obejrzeć będzie można na żywo w CANAL+ PREMIUM oraz online na canalplus.com.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

Przed ekrany zapraszamy na godzinę 20: 30 kiedy to wystartuje relacja z czerwonego dywanu. Z zaproszonymi gwiazdami, aktorkami, aktorami oraz twórcami nominowanych produkcji porozmawiają Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz. O godzinie 21:00 rozpocznie się uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów nagród w 19 kategoriach, w tym dowiemy się, jaki był najlepszy film ubiegłego roku, ogłosimy najlepszych aktorów, i odkryjemy, kto otrzymał Nagrodę Publiczności.

O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego, filmu „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków filmów „Szarlatan” Agnieszki Holland i głośnego debiutu Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”, który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji. Po raz pierwszy szansę na Orła ma pełnometrażowa animacja, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego.

Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową, jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nad jego prawidłowością i zgodnością z regulaminem, a także tajnością i poufnością całego procesu czuwa wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku gali Oscarowej®, nominowanych oraz laureatów Orłów poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż 19 kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia, którą w tym roku odbierze Jerzy “Duduś” Matuszkiewsz oraz Nagroda Publiczności.

CANAL+ od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów. Gala pokazana zostanie w paśmie odkodowanym dla abonentów platformy CANAL+ oraz telewizji kablowych. Transmisja Gali dostępna będzie także online. Na żywo obejrzą ją użytkownicy z dostępem do CANAL+ Premium, a następnego dnia Gala będzie dostępna dla wszystkich użytkowników CANAL+ online.

Zaraz po transmisji zapraszamy widzów na Facebookowe profile CANAL+ i Wirtualnej Polski, gdzie z laureatami nagród w kluczowych kategoriach na żywo rozmawiać będzie Artur Zaborski z WP Film.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *