Gala Mistrzów Sportu 10 stycznia w TVP1 HD

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę 10 stycznia Telewizja Polska zaprasza na transmisję z Gali Mistrzów Sportu, która wraz z balem jest zwieńczeniem 80. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Transmisja w TVP1 HD.

Podczas Gali poznamy nie tylko najlepszych sportowców, ale także laureatów w dziewięciu innych kategoriach (wybranych przez Kapitułę Plebiscytu): Trener Roku, Odkrycie Roku, Drużyna Roku, Impreza Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny, Animator Sportu Powszechnego, Impreza Masowa Roku, Wydarzenie Medialne Roku oraz Superczempion.

Galę poprowadzą: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Wśród wręczających statuetki „Czempiona” pojawią się m.in. poprzedni zwycięzcy Plebiscytu: Irena Szewińska, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki a także: Tomasz Majewski, Monika Pyrek czy Jerzy Dudek. Na uczestników i widzów czekają liczne atrakcje, bo na scenie pojawią się między innymi: Perfect, Robert Gawliński czy Ania Wyszkoni.

Będzie to już 80. jubileuszowa edycja Plebiscytu, który od 1926 roku jest organizowany przez „Przegląd Sportowy”. Nieprzerwanie od 2003 roku impreza związana jest z Telewizją Polską, ciesząc się dużą popularnością wśród widzów – ostatnia Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie Jedynki aż 4 mln 453 tys. widzów (dane: Nielsen Audience Measurement). Średnie udziały wyniosły 21% – to oznacza, że widowisko obserwował co piąty Polak, który wówczas oglądał telewizję.

W 1993 roku zdecydowano się na rozdzielenie organizowanych dotąd wspólnie Gali Mistrzów Sportu i Balu Mistrzów Sportu. W tym roku, między innymi z racji jubileuszu Plebiscytu, nastąpi powrót do korzeni – Gala i Bal odbędą się w jednym miejscu: w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Reportaż z balu będzie można obejrzeć w Jedynce 11 stycznia o godzinie 16:30.

Tradycyjnie najlepszych sportowców ostatnich dwunastu miesięcy wybierają kibice, spośród 25-osobowej grupy. Widzowie głosy na swoich ulubieńców mogli oddawać za pomocą kuponów zamieszczanych w „Przeglądzie Sportowym”, a także przez głosowanie internetowe. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Plebiscycie zwyciężyła po raz piąty z rzędu Justyna Kowalczyk.

Na początku Gali ogłoszone zostaną prowizoryczne wyniki, na podstawie których widzowie poznają nazwiska finałowej dziesiątki. Prowadzący widowisko nie ujawnią jednak kolejności na poszczególnych miejscach, a kibice jeszcze w trakcie show będą mogli (za pomocą sms-ów) oddawać głosy na swoich faworytów.

Plan transmisji:

Sobota (10 stycznia)
Gala Mistrzów Sportu, godzina 20:15, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *