XXIII Finał WOŚP w TVP2 HD

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku na antenie TVP2 HD widzowie zobaczą ponad pięć godzin transmisji z XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 3 stycznia 1993 roku – by zakupić sprzęt do ratowania noworodków z wrodzonymi chorobami serca. Każdy kolejny finał WOŚP to kolejny szczytny cel i kolejne rekordy ofiarności rodaków.

Dwójka, jak co roku, zaangażuje się w Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na antenie TVP2 HD widzowie zobaczą ponad pięć godzin bezpośrednich relacji z całego kraju. Początek o godzinie 8:35. W realizację transmisji zaangażują się wszystkie oddziały terenowe TVP, dzięki czemu możliwe będzie aż 70 relacji na żywo z całego kraju i to nie licząc dodatkowych dziesiątków relacji w pasmach własnych oddziałów TVP Regionalnej. Zobaczyć je będzie można również w TVP Polonia i na bieżąco w TVP INFO. Fragmenty koncertu pod Pałacem Kultury będzie transmitowała TVP Rozrywka.

W przygotowanie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bezpośrednie relacje ze strony Telewizji Polskiej zaangażowanych jest blisko tysiąc osób. W tym wielkim przedsięwzięciu uczestniczyć będzie blisko sto ekip reporterskich, a obraz będzie przekazywany z 200 kamer. Jak co roku Jerzy Owsiak będzie dowodził akcją ze studia nr 5 na Woronicza, gdzie na widzów czekać będzie mnóstwo atrakcji: koncerty, aukcje internetowe, specjalni goście, największe gwiazdy seriali TVP, prezenterzy oraz wolontariusze. W hallu gmachu B zobaczyć będzie można realne przykłady korzyści płynących z działań Fundacji Jurka Owsiaka, dzięki wystawie zakupionego sprzętu i pokazom ratownictwa medycznego.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *