Serial “Galeria”, który ATM Grupa SA realizuje dla TVP1/HD, sukcesywnie zwiększa widownię. Na początku jesiennego sezonu, który jest drugim “Galerii” (poniedziałek-czwartek, godzina 18:45) oglądało ją średnio 1,75  mln widzów. Obecnie serial ogląda blisko 1,9 mln Polaków. Regularnie przekracza jednak liczbę 2 mln widzów. Tak było np. w przypadku wczorajszego odcinka, w którym Tadeusz Woydatt (Tomasz Dedek), właściciel tytułowej galerii handlowej miał wypadek na basenie.

Od pierwszego tygodnia emisji we wrześniu do ubiegłego o 16% wzrosła też widownia “Galerii” w grupie 16-49 (npdst. średnich oglądalności tygodniowych). We wrześniu br. rating serialu ATM Grupy wynosił 2,4 proc. Teraz wzrósł do 2,7%. Wzrost widowni w grupie 16-49 był jednym z celów postawionych przez stację producentowi.

“Galeria” jest także najbardziej udanym debiutem z gatunku soap opera spośród propozycji tego gatunku, debiutujących w ostatnich czterech sezonach. Na starcie, w pierwszym tygodniu emisji “Galeria” gromadziła średnio 3,2 mln widzów, podczas gdy “Linia życia” i “Rezydencja” – po 2,5 mln. Intensywnie promowana nowość Jedynki – “Wszystko przed nami” (emitowana bezpośrednio przed “Galerią”), zgromadziła również mniejszą widownię – 1,6 mln. Nad ostatnią produkcją w grupie 16-49 “Galeria” ma 44% przewagę widowni.

Warto również zauważyć, że serial ATM Grupy SA konkuruje o widzów w tzw. paśmie śmierci, czyli z “Wydarzeniami” w Polsacie i “Faktami” w TVN. Ponadto celem postawionym przez TVP1/HD przed twórcami serialu było też podjęcie próby odświeżenia pasma, poprawienie jego profilu widowni i został on osiągnięty. “Galeria” przyciąga więcej kobiet i młodych widzów, mieszkańców większych miast, z wyższym wykształceniem i lepszymi dochodami, a więc targety atrakcyjne dla reklamodawców.

Źródło: ATM Grupa