TVP Dokument i TVP Rozrywka z koncesjami. Czy trafią do NTC?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polskiej koncesje na nadawanie dwóch kanałów tematycznych – TVP Dokument i TVP Rozrywka. Teraz publiczny nadawca czeka na przekazanie przez regulatora dokumentu koncesyjnego. Na razie nie wiadomo, kiedy TVP Dokument i TVP Rozrywka rozpoczną nadawanie.

Telewizja Polska złożyła wnioski o koncesje dla nowych kanałów tematycznych w marcu 2012 roku. Natomiast już w styczniu informowała o tym, że TVP Dokument i TVP Rozrywka będą dostępne na trzecim multipleksie (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Rozwój oferty programowej Telewizji Polskiej poprzez kanały tematyczne wynika w sposób naturalny z dynamiki cyfryzacji mediów. Jego katalizatorem w Europie jest switch-off – proces wyłączania sygnału telewizji analogowej i uruchamiania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Dwa nowe kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na Multipleksie III NTC – mówił w styczniu 2012 roku Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP.

Serwis naziemna.info – Naziemna Telewizja i Radiofonia Cyfrowa poprosił Telewizję Polską o komentarz w sprawie dostępności nowych kanałów w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Po otrzymaniu koncesji od KRRiT na rozpowszechnianie drogą satelitarną programów wyspecjalizowanych TVP Rozrywka i TVP Dokument oraz na podstawie jej zapisów TVP podejmie decyzję co do terminu ich uruchomienia i dalszych kanałów dystrybucji. Zgodnie z zapisami Ustawy KRRiT ogłosi konkurs na miejsca w pierwszym multipleksie do końca bieżącego roku. Po zapoznaniu się z wymogami i warunkami konkursu nadawca podejmie decyzję w sprawie ewentualnego w nim udziału – wyjaśnia rzecznik Telewizji Polskiej, Joanna Stempień-Rogalińska.

Źródło: Press/Telewizja Polska/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *