Grażyna Torbicka w Radiu ZET

11 stycznia na antenie Radia ZET zadebiutuje stały cykl programów o filmach „Kocham cię kino”. Poprowadzi go Grażyna Torbicka.

Nowości filmowe, ciekawostki, recenzje, relacje z festiwali filmowych i nie tylko. To wszystko w nowym cyklu filmowym Grażyny Torbickiej, który będzie emitowany w każdy piątek od 12.00 do 13.00 w Radiu ZET.

Grażyna Torbicka – dziennikarka, krytyk filmowy, jurorka międzynarodowych festiwali filmowych, magister sztuki i historii teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2007 współtwórczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Przez 31 lat związana z Programem 2 TVP, odeszła z TVP w 2016 roku. Autorka licznych reportaży o tematyce artystycznej i programów telewizyjnych poświęconych kulturze. Od 1996 do 2016 autorka magazynu filmowego „Kocham Kino”, promującego kino autorskie i artystyczne oraz twórców młodego pokolenia polskich filmowców. Moderatorka: konferencji prasowych na Festiwalu Filmowym w Wenecji i wieczorów filmowych w Teatro Greco w Taorminie. W latach 2016-2018 była korespondentką Radia ZET na Festiwalach w Cannes i Berlinie. Laureatka wielu nagród m.in. „Super Wiktora” jako osobowość telewizyjna i „Złotej Telekamery”. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz włoski Medal Stella Della Solidarieta Italiana za zasługi w promocji kultury włoskiej.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *