„Słowo na A” – nowy serial w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na spotkanie z bohaterami poruszającego brytyjskiego serialu – „Słowo na A”. Sześcioodcinkowa produkcja BBC to opowieść o rodzinie, która staje przed ogromnym wyzwaniem. Premierowy odcinek pierwszego sezonu już 7 stycznia o godz. 20:20.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Pięcioletni Joe jest inny niż rówieśnicy. Ma fenomenalną jak na swój wiek wiedzę i pamięć, ale jednocześnie duże trudności z komunikacją. Bywa agresywny, zamknięty w sobie, izoluje się od świata zakładając słuchawki i słuchając muzyki. Choć rodzina wokół podejrzewa, że chłopiec potrzebuje pomocy, rodzice zdają się nie dostrzegać problemu. A może po prostu nie chcą przyznać, że ich dziecko może być chore?

Wyprodukowany przez BBC w 2016 roku serial, oparty o izraelski pierwowzór pod tytułem „Yellow Papers”, zyskał sympatię widzów w Wielkiej Brytanii i USA za odwagę poruszenia trudnego tematu autyzmu dziecięcego. Doceniono szczery sposób ukazania kwestii odpowiedzialności i wpływu, jaki choroba wywiera na wszystkich członków rodziny.

Na fali sukcesu pierwszej serii powstała kolejna. Twórcy serialu, zainspirowani filmem „Boyhood” Richarda Linklatera, planują kontynuować opowieść o losach Joego przez kolejne lata.

„Słowo na A”, reż. Susan Tully – w poniedziałki od 7 stycznia o godz. 20:20 w TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *