Grudzień 2016 w Kino Polska Muzyka

Film dokumentalny o Maanam, koncerty Kombi i Projekt Republika to ekskluzywne programy, które będzie można zobaczyć tylko w Kino Polska Muzyka w grudniu 2016 roku. Stacja przygotowała także specjalne propozycje na Święta i Sylwestra. Poznamy m.in. 100 największych polskich przebojów wszech czasów.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Kino Polska Muzyka

Grudzień w Kino Polska Muzyka zapowiada się wyjątkowo. Hitem miesiąca będzie film dokumentalny poświęcony 40-letniej historii zespołu Maanam pt. „Ma nam być pięknie” w reżyserii Wojciecha Mosiejczuka. Bohaterami dokumentu są Kora, Kamil Sipowicz, John Porter, Marek Niedźwiedzki i Wojciech Mann. Film dotąd można było zobaczyć jedynie na specjalnym pokazie kinowym w Warszawie wiosną tego roku. Premiera telewizyjna już 11 grudnia o godzinie 22:00 w Kino Polska Muzyka. Stacja pokaże ten film powtórnie także Pierwszego Dnia Świąt o godzinie 22:00.

Kolejnym wydarzeniem w Kino Polska Muzyka będzie koncert Kombi z okazji 40-lecia zespołu nagrany w czerwcu 2016 roku w Gdańsku. Specjalnie przygotowana dla Kino Polska Muzyka 45-minutowa wersja tego koncertu wyemitowana zostanie w Wigilię o godzinie 22:00 oraz w Pierwszy Dzień Świąt o godzinie 23:00. Zespół wystąpił w składzie: Sławomir Łosowski, Zbigniew Fil, Karol Kozłowski, Tomasz Łosowski oraz gościnnie Wiktor Tatarek. Koncert uświetniła niezwykła oprawa świetlna i pirotechniczna.

22 grudnia o godzinie 22:00 w rocznicę śmierci legendarnego lidera Republiki, Grzegorza Ciechowskiego, stacja pokaże koncert Projekt Republika z Przystanku Woodstock 2011. Na scenie oprócz muzyków Republiki: Zbyszka Krzywańskiego oraz Leszka Biolika pojawiła się cała plejada gwiazd, m.in. Ania Dąbrowska, Kasia Kowalska, Tomasz „Titus” Pukacki, Andrzej „Kobra” Kraiński, Piotr „Glaca” Mohammed, Tomek Makowiecki, Maciej Silski, Jacek Bończy czy Tomasz „Lipa” Lipnicki. Powtórka koncertu w Drugi Dzień Świąt o godzinie 23:00

Kino Polska Muzyka przygotowała liczne wydarzenia specjalne z okazji Bożego Narodzenia i Sylwestra. Święta na antenie stacji upłyną pod znakiem kolęd w wykonaniu polskich artystów i piosenek o świątecznym charakterze („Złota lista świątecznych przebojów” oraz cykl „Najpiękniejsze polskie kolędy”). Pierwszego Dnia Świąt zobaczymy natomiast ranking „100 polskich przebojów wszech czasów”, czyli listę najpopularniejszych polskich hitów z lat 70., 80. 90. stworzoną razem z widzami.

Kino Polska Muzyka, jak zawsze, zadba też o to, by sylwestrowa noc była przebojowa. Stacja już od godziny 11:00 rozpocznie muzyczne podsumowania roku: zaprezentuje artystów, którzy jej zdaniem podbiją listy przebojów w 2017 roku („12 najbardziej obiecujących artystów w 2017 r.”, godzina 11:00) oraz wyemituje ranking „40 największych hitów 2016 r.”. Sylwestrowa noc upłynie natomiast przy liście „100 polskich przebojów wszech czasów”.

Ciekawych wydarzeń antenowych nie zabraknie też na początku miesiąca. 3 grudnia stacja pokaże „Złotą listę polskich przebojów filmowych” – zestawienie najpopularniejszych piosenek, które pojawiły się w rodzimych produkcjach filmowych. W Mikołajki telewizja przypomni w programie „Hity z naszego dzieciństwa” piosenki, które większości widzów Kino Polska Muzyka kojarzą się z dzieciństwem, jak „Co powie tata”, „A ja wolę moją mamę”, „Zakazany owoc”.

W grudniu na antenę powrócą programy „3 po 3”,prezentujący po trzy przeboje jednego artysty pod rząd (poniedziałek-piątek, godzina 19:30) oraz „Nastrojowe” – audycja z polskimi balladami (poniedziałek-piątek i niedziela, godzina 23:00).

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *