Grupa Lipali wystąpi w Trójce

W niedzielę, 21 lutego 2016 roku, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi zespół Lipali. Grupa charakteryzuje się mocnym i ciężkim brzmieniem, działa na muzycznej scenie od ponad 15 lat.

Podczas koncertu w Trójce zespół zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Fasady”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. To piąty studyjny album Lipali, ale pierwszy nagrany w czteroosobowym składzie. W 2015 roku do Tomasza „Lipy” Lipnickiego (wokal, gitara, teksty i kompozycje), Adriana „Qlosa” Kulisa (gitara basowa) i Łukasza „Luka” Jeleniewskiego (perkusja) dołączył Roman Bereźnicki (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe).

Na „Fasadach” słychać jak muzyka dojrzewa wraz z zespołem – jest miejsce na ogień i zabawę, ale też nie brakuje przestrzeni na miłość i refleksję. Poszukiwanie – siebie, szczęścia, wolności i sensu życia jest wyczuwalne w każdym dźwięku i słowie – pisali dziennikarze po premierze płyty.

Te 11 zupełnie nowych kawałków to historia człowieka, który ma wiele za sobą, ale nadal szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jaką drogę wybrać? Jak kochać, kiedy we wspólne życie wdziera się rutyna? Czym jest człowiek? Jak szczęśliwie żyć, gdy dookoła tyle wojen i cierpienia? Wiele tu pytań, ale niewiele odpowiedzi – mówi Tomek Lipnicki, lider kapeli.

Transmisja koncertu zespołu Lipali ze Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Początek w niedzielę 21 lutego o godzinie 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *