Grupa Xxanaxx wystąpi w Trójce

W najbliższą niedzielę 22 stycznia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa Xxanaxx. Specjalizujący się w klubowych brzmieniach duet podczas koncertu w Trójce wystąpi jako… kwartet – w poszerzonym, koncertowym składzie. I zaprezentuje m.in. materiał ze swojego drugiego albumu „FWRD”. Transmisja na antenie Trójki od godziny 19:05.

Xxanaxx to grający elektronikę duet z Warszawy, który tworzą: Klaudia Szafrańska (wokal) i Michał Wasilewski (klawisze, elektronika). Ich drogi skrzyżowały się w momencie, gdy Klaudia szukała producenta muzycznego, a Michał wokalistki z „tym czymś” w głosie. Po raz pierwszy weszli do studia w 2012 roku. I od razu wiedzieli, że razem będą tworzyć muzykę. Tak powstał singiel „Disappear”, który ujrzał światło dziennie w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 roku wytwórnia U Know Me Records wydała ich debiutancką EP-kę pt. „Xxanaxx”, na której zalazły się m.in. takie utwory, jak „Broken Hope” i „Got U Under”.

W maju 2014 roku na rynku pojawiła się ich pierwsza płyta „Triangles”, która spodobała się zarówno fanom duetu, jak i krytykom muzycznym. Z kolei w ubiegłym roku ukazał się drugi pełnowymiarowy album „FRWD”. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie duetu z polskojęzycznym repertuarem. Grupa ma na koncie również wiele udanych występów, w tym na najważniejszych krajowych i europejskich festiwalach muzycznych.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej grupa wystąpi w poszerzonym, koncertowym składzie: Klaudia Szafrańska (wokal), Michał Wasilewski (instrumenty klawiszowe, elektronika), Wojciech Baranowski (instrumenty klawiszowe, gitara, wokal), Gniewomir Tomczyk (perkusja, sample).

Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę 22 stycznia od godziny 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *